Mercedes-Maybach EQS SUV w sprzedaży. Cena wyjściowa to niespełna milion złotych

Po wprowadzeniu na rynek północnoamerykański Mercedes-Maybach EQS 680 SUV jest teraz dostępny w sprzedaży również w Europie. Cena luksusowego auta elektrycznego w Polsce zaczyna się od 979 900 zł.

SUV bazujący na architekturze EVA (Electric Vehicle Architecture) przeznaczonej dla samochodów elektrycznych, a dokładnie na bliźniaczym modelu EQS SUV, różni się od swojego brata ultraluksusowym wyposażeniem i jeszcze wyższą mocą dwóch elektrycznych silników synchronicznych z magnesami trwałymi (PSM) umieszczonych przy osiach. Moc wynosi 484 kW (658 KM) i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na obie osie 4MATIC to standard. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 210 km/h. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Potężna bateria o pojemności 108 kWh pozwoli na przejechanie 607 km w cyklu mieszanym WLTP, oczywiście przy zerowej lokalnej emisji dwutlenku węgla. Ładowarka pokładowa ma moc 22 kW. Czas ładowania prądem przemiennym AC o mocy 22 kW trwa blisko 6 godzin. Maksymalna moc ładowania prądem stałym DC wynosi 200 kW - korzystając z takiej mocy na stacji szybkiego ładowania uzupełnienie energii potrwa 31 minut.

Zobacz wideo

Specyficzny wygląd 

Debiutujący w europejskiej sprzedaży Mercedes-Maybach EQS SUV jest nowym reprezentantem świata elektromobilności. Za samochód trzeba zapłacić w Polsce minimum 979 900 zł. Nadwozie mierzy 5125 mm długości, 2034 mm szerokości i 1721 mm wysokości. Rozstaw osi wynoszący 3210 mm wpływa na przestronność 4-osobowej kabiny. Design zewnętrzny zawiera charakterystyczne dla Maybacha elementy, które na życzenie można połączyć z dwukolorowym lakierowaniem. Nadkola wypełniają ogromne koła, a opcjonalny pakiet Night Series oznacza ciemne akcenty na nadwoziu, dodające jeszcze bardziej progresywnego wyglądu.

Ekskluzywną cechą auta są standardowe przednie i tylne automatyczne drzwi. Wnętrze zaprojektowano na wzór eleganckiego salonu, zapewniającego holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów. Szeroka gama nastrojów świetlnych i specyficzny dla Maybacha zapach w kabinie, w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem standardowego nagłośnienia Burmester 4D, mają za zadanie dbać o spokój i relaks podczas podróży. Maybach informuje, że auto zapewnia maksymalny komfort akustyczny, zwłaszcza pasażerom z tyłu. Zawieszenie ze specjalnym programem jazdy MAYBACH, oferuje szczególnie wysoki poziom wygody.

Jeden kluczyk dla nawet 16 osób

Mercedes-Maybach EQS SUV jest dostępny z cyfrowym kluczykiem. Można go używać do wygodnego blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu. Jedyne, czego potrzebuje kierowca, to kompatybilne urządzenie Apple (iPhone lub Apple Watch). Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom – za pośrednictwem AirDrop, iMessage lub innych platform do przesyłania wiadomości. Wstępna instalacja cyfrowego kluczyka jest standardowym wyposażeniem na rynkach, na których dostępne są usługi Mercedes me connect. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.