Nowy Mercedes CLE Cabriolet. Cztery miejsca do lansu pod gołym niebem

Mercedes-Benz kontynuuje długą tradycję produkcji czteromiejscowych samochodów z otwieranym materiałowym dachem i przedstawia Mercedesa CLE Cabriolet. Luksusowe auto debiutuje w trzech wersjach napędu i trafi na rynki europejskie pod koniec kwietnia.

Zupełnie nowy model trójramiennej gwiazdy bazuje na sportowym CLE Coupe. Wersja otwarta otrzymała klasyczny, elektrycznie składany dach wykonany z tkaniny. Producent informuje, że CLE Cabriolet łączy dynamiczne właściwości jezdne z wysokim poziomem komfortu. Dzięki czterem miejscom we wnętrzu oraz bagażnikowi o pojemności 385 litrów (295 litrów przy opuszczonym dachu) samochód może pełnić funkcje praktycznego pojazdu do codziennego użytku. Oparcia tylnych siedzeń są składane w proporcji 60:40, a łatwy dostęp do kufra umożliwia funkcja bezdotykowego i w pełni automatycznego otwierania klapy. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Jazda bez dachu o każdej porze roku

Poszycie dachu będzie dostępne w kolorze czarnym, czerwonym lub szarym. Wielowarstwowa konstrukcja ma rozbudowaną izolację w celu zachowania komfortu cieplnego i akustycznego. Dach otwiera się i zamyka w ciągu 20 sekund do prędkości drogowej 60 km/h. W standardzie fotele będą poszyte sztuczną skórą w kolorze czarnym. Fotele opcjonalne będą mieć tapicerkę z naturalnej skóry z powłoką odbijającą promienie słoneczne w bliskiej podczerwieni, pozostawiającą skórę chłodniejszą.

Elektryczny system owiewek AIRCAP i system ogrzewania nadproża AIRSCARF stanowią wyposażenie standardowe. Udoskonalone systemy sprawiają, że jazda z otwartym dachem w niskich temperaturach zewnętrznych staje się przyjemniejsza. AIRCAP to owiewki na przedniej szybie kierujące strumień powietrza nad głowami pasażerów i owiewka znajdująca się za zagłówkami tylnych foteli. AIRSCARF natomiast zapewnia cieplejszy strumień powietrza wokół szyi i gardeł pasażerów na przednich siedzeniach.

Mercedes CLE CabrioletMercedes CLE Cabriolet Fot. Mercedes

Kabriolet średniej wielkości

Dwudrzwiowe auto pozycjonowane w segmencie kabrioletów średniej wielkości, mierzy 4850 mm długości, 1861 mm szerokości i 1424 mm wysokości przy rozstawie osi liczącym 2865 mm. We wnętrzu w centrum deski znajduje się wyświetlacz o przekątnej 11,9", zorientowany na kierowcę, w formacie pionowym, przechylany w zakresie od 15 do 40 stopni. System informacyjno-rozrywkow MBUX trzeciej generacji umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm.

W pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników ma przekątną 12,3". Dynamiczne oświetlenie otoczenia, z pasmami światła rozciągającymi się od kokpitu przez drzwi i tylne panele boczne do tyłu tylnych siedzeń, będzie opcjonalne. Topowy system dźwiękowy Burmester 3D oferowany w opcji składa się łącznie z 17 głośników.

wnętrze Mercedesa CLE Cabrioletwnętrze Mercedesa CLE Cabriolet Fot. Mercedes-Benz AG

Na start 2-litrowa benzyna i 2-litrowy diesel

Mercedes CLE Cabriolet na początku debiutuje w trzech wersjach napędu, a stosowane silniki to miękkie hybrydy z alternatorem zintegrowanym z rozrusznikiem i 48-woltową instalacją elektryczną. Podstawowy CLE 200 otrzymuje benzynowy silnik 2.0 l (204 + 23 KM, 320 Nm), połączony z automatyczną skrzynią biegów i tylnym napędem. Kolejny wariant CLE 200 4MATIC oznacza napęd na cztery koła. Jest jeszcze diesel CLE 220 d (197 + 23 KM, 400 Nm), w którym moc trafia na tylną oś. Z czasem oferta zostanie rozszerzona o 3-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik benzynowy (CLE 450 4MATIC). 

Podwozie jest standardowo obniżone o 15 mm. Szczególnie zwinne prowadzenie w połączeniu z wysokim komfortem zapewni opcjonalny układ DYNAMIC BODY CONTROL z bezstopniową regulacją tłumienia przedniej i tylnej osi. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Limuzyna dla bardzo wymagających klientów [AUTOPROMOCJA]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.