Nowe Mitsubishi Outlander będzie oferowane w Polsce. Model wróci po czterech latach

Nowe Mitsubishi Outlander, które jest dostępne w krajach azjatyckich, w Ameryce oraz w Australii, pojawi się również w Europie, gdzie do tej pory sprzedano ponad pół miliona Outlanderów poprzednich generacji. Kiedy należy spodziewać się japońskiej nowości w Polsce?

Outlander jest (a raczej był) w Europie flagowym modelem marki spod znaku trzech diamentów. W 2022 roku zakończono produkcję trzeciej generacji, a premiera następcy miała miejsce w 2021 r. Nowy model produkowany w Japonii w fabryce Okazaki jest obecny na rynkach kilku kontynentów, ale do tej pory nie miał swojej europejskiej premiery. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl

Polska premiera pod koniec bieżącego roku

W Polsce Outlander przestał być sprzedawany w 2020 roku. Teraz oficjalnie dowiadujemy się, że po czterech latach nieobecności Mitsubishi Outlander wróci nad Wisłę pod postacią czwartej generacji. Informację potwierdziło polskie przedstawicielstwo firmy Mitsubishi Motors, reprezentowane przez firmę Astara. Debiut samochodu w Polsce został zaplanowany na koniec 2024 roku.

Nowy układ PHEV

Mitsubishi Outlander trzeciej generacji był pierwszym na świecie SUV-em z napędem PHEV i przez długi czas model ten zajmował pozycję światowego bestsellera wśród wszystkich hybryd z zasilaniem zewnętrznym – PHEV. W zupełnie nowym Outlanderze PHEV zastosowana zostanie europejska wersja układu napędowego plug-in hybrid drugiej generacji, stworzonego przez Mitsubishi Motors. Napęd wyposażono w dwa silniki elektryczne napędzające obie osie i system kontroli Super-All Wheel Control.

Co ważne, zelektryfikowany SUV segmentu D wygląda jak pełnoprawne Mitsubishi. Pojazd w przeciwieństwie do takich modeli, jak ASX czy Colt, które bazują na konstrukcjach marki Renault, został opracowany w całości przez Japończyków (w kooperacji z Nissanem) i prezentuje język projektowy Mitsubishi Motors. Z przodu widać charakterystyczny motyw Dynamic Shield, a design tyłu auta wyróżnia unikalny sześciokątny wzór. Projekt 7-osobowego wnętrza również przedstawia japońskie rzemiosło i funkcjonalność. Auto po dostosowaniu do wymagań europejskich, zostanie wyposażone w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy i funkcje informacyjno-rozrywkowe. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta. Fotografie przedstawiają wersję z rynku amerykańskiego.

Zobacz wideo Najbardziej uśmiechnięty samochód na świecie - ID Buzz [AUTOPROMOCJA]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.