Pięcioosobowy Volkswagen T-Cross pozycjonowany w segmencie B-SUV, otrzymał obszerny zakres zmian. Samochód łatwo odróżnić od poprzednika za sprawą innej przedniej i tylnej części nadwozia. Nowe są reflektory LED z umieszczonym pod maską poprzecznym pasem świateł do jazdy dziennej, a także inaczej wyglądają tylne lampy wykonane w tej samej technologii. Po raz pierwszy w tym modelu opcjonalnie dostępne są matrycowe reflektory IQ.LIGHT LED Matrix. Zmodyfikowana została także paleta lakierów. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.
Na polskim rynku Volkswagen T-Cross jest dostępny z jednym z trzech silników benzynowych z turbodoładowaniem o mocy 95, 115 i 150 KM. Wśród wersji wyposażeniowych znajdą się: T-Cross, Life, Style, R-Line oraz wyjątkowa linia Special Edition. Ceny zaczynają się od 98 890 zł. Samochód dostępny w finansowaniu Leasing Jak Abonament, może mieć miesięczną ratę od 888 zł netto (przy wkładzie własnym 10 proc., umowie na 4 lata i limicie 15 000 km rocznie). Rozpoczęcie dostaw do klientów planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku.
Wnętrze charakteryzuje się teraz nową deską rozdzielczą, jeszcze lepszym wykończeniem oraz zmienionym systemem infotainment. Wzbogacono wyposażenie standardowe, do którego należą m.in. cyfrowe zegary Digital Cockpit o przekątnej 8 cali (opcjonalnie 10 cali). Wyświetlacz systemu infotainment bazowo ma przekątną 10", a w lepszych wersjach 9,2". W standardowym wyposażeniu znalazła się manualna klimatyzacja, a automatyczna klimatyzacja Air Care Climatronic z podświetlanymi sliderami dotykowymi jest dostępna jako opcja.
Tylną kanapę można przesunąć o 140 mm. Gdy wszystkie siedzenia są zajęte, bagażnik T-Crossa ma pojemność od 385 do 455 litrów przy załadowaniu do wysokości rolety. Po złożeniu tylnej kanapy (oparcie jest dzielone w stosunku 60:40) powstaje płaska przestrzeń bagażowa o pojemności do 1281 litrów (do wysokości oparć przednich foteli). Ponadto jest możliwość złożenia oparcia fotela pasażera z przodu, dzięki czemu powstaje wówczas przestrzeń bagażowa o długości 2398 mm. Nośność opcjonalnie montowanego haka holowniczego została zwiększona z 55 do 75 kg.
Bazowa wersja T-Cross oferuje m.in. reflektory LED, tylne światła w tej samej technologii, system rozpoznawania znaków drogowych, wyświetlacze Digital Cockpit i systemu infotainment, 2 gniazdka USB-C z przodu i czujniki parkowania z tyłu.
Odmiana Life w standardzie ma m.in. 16-calowe aluminiowe felgi, umieszczone w lusterkach projektory wyświetlające na podłożu projekcję świetlną, a także możliwość podłączenia smartfona przy pomocy aplikacji App Connect (przewodowy i bezprzewodowy Car Play i Android Auto).
Wersja Style w standardzie ma takie elementy jak matrycowe reflektory LED Matrix z doświetlaniem zakrętów i światłami przeciwmgielnymi. Wśród nowych funkcji świateł są także animacje witające i żegnające kierowcę. Kolejne elementy to 17-calowe aluminiowe felgi, oświetlenie podłoża, a także tylne lampy z dynamicznymi kierunkowskazami i światłami stopu.
Dla zwolenników aut o sportowym charakterze będzie przeznaczony T-Cross R-Line. Auto wyróżnia się m.in. zderzakami R-design i 17-calowymi felgami Valencia. Wariant Special Edition zawiera topowe elementy wyposażenia standardowego, a także dodatkowo przyciemniane szyby tylną oraz tylne boczne, kamerę cofania, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu, czujnik deszczu z systemem Light Assist oraz lakier metalizowany. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.