Wakacje za pasem, a na głównych drogach dojazdowych nad Bałtyk nowe remonty i utrudnienia

Kierowcy korzystający z autostrady A1 między Gdańskiem a Toruniem muszą przygotować się na dodatkowe utrudnienia. Od weekendu rozpoczął się remont kolejnego 8-kilometrowego odcinka w okolicach węzła Pelplin. Prace będą trwać od 5 do 7 tygodni, w zależności od warunków atmosferycznych.

Na odcinku autostrady A1 w kierunku Łodzi, między kilometrami 35+889 a 43+350, ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska. Węzeł Pelplin jest zamknięty dla ruchu w kierunku Gdańska, co uniemożliwia zjazd na Pelplin oraz wjazd na autostradę w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięty jest Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Olsze w kierunku Gdańska.

Kontynuacja Prac w Rejonie Węzła Stanisławie

Równocześnie trwają prace na odcinku między kilometrami 9 a 17, na którym zamknięta jest jezdnia w kierunku Łodzi. Ruch odbywa się lewą jezdnią, z dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi. Węzeł Stanisławie również pozostaje zamknięty dla ruchu w kierunku Łodzi, co oznacza brak możliwości zjazdu na Tczew i wjazdu na autostradę w kierunku Łodzi. Prace na tym odcinku powinny zakończyć się z początkiem czerwca.

Remont na A1 - organizacja ruchuRemont na A1 - organizacja ruchu GTC S.A.

Utrudnienia dla kierowców na A1

Na wszystkich remontowanych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Kierowcy powinni spodziewać się możliwych opóźnień oraz dostosować swoje plany podróży, szczególnie ci, którzy planują podróż na nadmorskie wakacje. Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów drogowych oraz korzystanie z alternatywnych tras, jeśli to możliwe.

Utrudnienia na drodze ekspresowej S6

Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin - Gdańsk powoduje duże utrudnienia, zwłaszcza na obwodnicy Trójmiasta i Słupska. Największe korki występują w rejonie węzła Gdańsk Południe, gdzie trasa S6 łączy się z Południową Obwodnicą Gdańska w ciągu drogi S7. Rozbudowa węzła Gdańsk Południe jest kluczowa dla nowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT), której zakończenie planowane jest dopiero na przyszły rok. Dodatkowe utrudnienia występują na poszerzanej obwodnicy Słupska, choć zakończono już modernizacja drogi krajowej nr 21 między Słupskiem a Ustką.

Zobacz wideo

Utrudnienia na drodze ekspresowej S3

Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Świnoujście - Troszyn w województwie zachodniopomorskim powoduje liczne utrudnienia, szczególnie w miejscowościach Wolin i Międzyzdroje. Prace na dwóch odcinkach Troszyn – Dargobądz oraz Dargobądz – Świnoujście są zaawansowane i mają zakończyć się przed wakacjami tego roku. Nowa trasa S3 powstaje w śladzie istniejącej drogi krajowej DK3, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu i utrdnieniami.

Z kolei w Wolinie trzeba przygotować się na utrudnienia i zatory drogowe z powodu budowa nowego mostu. Chociaż w wielu miejscach kierowcy mogą już korzystać z elementów nowego układu drogowego, prace budowlane nadal powodują zakłócenia w ruchu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.