Remont na autostradzie A6. Utrudnienia potrwają do końca października

Rozpoczęły się prace związane z remontem jezdni A6 w kierunku Kołbaskowa. Wymiana nawierzchni obejmuje 4,5-kilometrowy odcinek między węzłami Radziszewo i Szczecin Podjuchy. Podróżujących autostradą oraz drogą ekspresową S3 utrudnienia czekają do końca października.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o rozpoczęciu prac remontowych na wspomnianym odcinku Radziszewo - Szczecin Podjuchy. Oznacza to również, że renowacji zostaną poddane okolice węzła Klucz, który łączy autostradę z "ekspresówką" S3.

Zobacz wideo

Zmiany w organizacji ruchu. Właściwy remont startuje w piątek

Prace rozpoczęto od utworzenia przejazdów między jezdniami oraz montowania separatorów pomiędzy pasami ruchu na jezdni A6 w kierunku Gdańska. Umieszczane są również oznaczenia pionowe. Czynności związane z przygotowaniem organizacji ruchu potrwają do czwartku 7 września. W piątek planowane jest docelowe wprowadzenie organizacji jazdy na czas remontu. Kierowcy jadący w kierunku Kołbaskowa około 800 metrów za węzłem Szczecin Podjuchy skierują się na jezdnię A6 w kierunku Gdańska. Jazda będzie się tam odbywać na jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Powrót do pełnej szerokości trasy nastąpi na węźle Radziszewo.

Zjazd z A6 na S3 na węźle Klucz w kierunku Gorzowa odbywać się będzie bezpośrednio z jezdni A6 w kierunku na Gdańsk. Natomiast kierowcy jadący S3 od strony Gorzowa nie zjadą na węźle Klucz w kierunku Kołbaskowa. Będzie trzeba skierować się na A6 w kierunku Gdańska i zawrócić na węźle Szczecin Podjuchy w kierunku Kołbaskowa.

"Wiekowa" jezdnia wymaga remontu. Znamy wykonawcę i koszt prac

Jezdnia na remontowanym odcinku została wykonana w latach 1997-1999 i 2000-2001, toteż nadszedł czas na jej wymianę. W celu uzyskania jak największej trwałości nowej nawierzchni GDDKiA zdecydowała się jej wymianę na całej szerokości. Pozwoli to zminimalizować ilość połączeń technologicznych. Remont zakłada frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej, a następnie warstwy ścieralnej.

Umieszczona zostanie też siatka wzmacniająca nawierzchnię. Remontowi będą podlegać także elementy odwodnienia. Nie zapomniano o kwestiach bezpieczeństwa i wykonane zostaną nowe oznakowania poziome. Wartość prac wyceniono na 9 mln zł, a tych podejmie się firma Strabag. Fundusze na inwestycję pochodzą zarówno ze środków krajowych, jak i unijnych. Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Szczecin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.