Drogowcy zamkną zjazd na autostradę A2. Remont potrwa kilka tygodni

Od najbliższej niedzieli kierowców czeka w okolicach Poznania niemałe zaskoczenie. Drogowcy rozpoczynają remont ważnego węzła Poznań Zachód, który łączy kilka dróg szybkiego ruchu. Prace potrwają co najmniej do końca wakacji.

Zarządca Autostrady Wielkopolskiej A2 zawiadomił na Twitterze, że 6 sierpnia rozpocznie remont ważnego węzła drogowego Poznań Zachód, który łączy autostradę A2 z drogami ekspresowymi S5 oraz S11. To trasy, które de facto są fragmentami obwodnicy stolicy Wielkopolski. Od niedzieli wjazd na autostradę A2 od strony Piły oraz Wrocławia w kierunku Świecka i Warszawy zostanie zamknięty. Służby drogowe zorganizują objazdy tego miejsca, dlatego osoby podróżujące w czasie wakacji mogą spodziewać się tam potężnych korków.

Zobacz wideo Chciała wjechać na autostradę A4 pod prąd, bo tak pokierowałą ją nawigacja

Więcej tekstów na temat remontów dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po wyłączeniu wymienionych fragmentów dróg z ruchu zostanie na nich przeprowadzona wymiana ścieralnej warstwy nawierzchni. To dopiero pierwszy z kilku etapów remontu łącznic wjazdowych na autostradę, który ma potrwać około dwóch tygodni. Po jego zakończeniu zostanie rozpoczęty drugi etap: prace na łącznicach zjazdowych z autostrady.

Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni i zostały podzielone na etapy w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, a przejazd przez węzeł był możliwy dla części ruchu

- twierdzi Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Węzeł Poznań Zachód jest elementem Autostrady Wolności i obwodnicy Poznania

Kierowcy jadący z Wrocławia w kierunku Warszawy drogą S5 będą musieli skierować się na autostradę A2 objazdem poprowadzonym przez węzeł Stęszew, w kierunku dróg wojewódzkich DW306 i DW311, a następnie węzła Poznań Komorniki. Dopiero tam będą mogli wrócić na trasę szybkiego ruchu w kierunku Warszawy. Dla kierowców wracających z południa Europy przez Czechy oraz Dolnego Śląska, Sudetów i okolic oznacza to spore opóźnienia. Dlatego od niedzieli warto planować więcej czasu na pokonanie tej trasy.

Regularne remonty dróg są konieczne, aby utrzymać je w dobrym stanie, ale końcówka wakacji chyba nie jest najlepszych okresem na ich prowadzenie. Autostrady Wolności, czyli trasa A2 jest jedną z najważniejszych dróg szybkiego ruchu w Polsce i przedłużeniem autostrady A12 z Berlina oraz fragmentem międzynarodowej drogi E30. Fragmentem, na którym będą prowadzone prace, zarządza prywatna spółka Autostrada Wielkopolska SA. Kierowcy samochodów osobowych płacą 84 złote za przejazd w każdą stronę wielkopolskiego odcinka trasy o długości 149 km.

Więcej o:
Copyright © Agora SA