Największa drogowa dziura w Polsce nie znajduje się w Łodzi. Powstała w Kuzawce Kolonii

W miejscowości Kuzawka Kolonia (woj. lubelskie) powstała olbrzymia wyrwa w drodze wojewódzkiej nr 816. Jak do tego doszło?

Jakość nawierzchni wielu dróg w naszym pięknym kraju pozostawia wiele do życzenia. Doproszenie się o jakąkolwiek reakcję ze strony zarządców i próbę naprawienia ubytków często graniczy z cudem. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy Łodzi, która zdaniem przedstawicieli grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, jest najbardziej zakorkowanym i dziurawym miastem w Polsce. Okazuje się, że pod względem ubytków w jezdniach można natrafić na gorsze przypadki. Więcej informacji o utrudnieniach w ruchu i pracach remontowych na polskich drogach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kilkumetrowa wyrwa w DW 816

Jak poinformowała kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, w miejscowości Kuzawka Kolonia na granicy powiatów bialskiego i włodawskiego w drodze wojewódzkiej nr 816 powstała olbrzymia wyrwa. Wszystkiemu winna rzeka Bug, która w nocy z 25 na 26 maja podmyła jezdnię, doprowadzając do osunięcia się podłoża. Krótko po zgłoszeniu uszkodzenia przez kierowców teren został zabezpieczony. Zmotoryzowani, którzy chcą dostać się do pobliskiej miejscowości Hanna, muszą kierować się objazdem wytyczonym przez drogę krajową nr 63.

Remont ma zakończyć się do końca przyszłego miesiąca

Pracownicy Wojewódzkiego Zarządu Dróg odpowiedzialnego za ten odcinek drogi rozstawili znaki ostrzegawcze oraz bariery ochronne. Jak przekazał rzecznik ZDW w Lublinie Kamil Jakubowski, w poniedziałek 29 maja zostanie przeprowadzona inspekcja oraz ocena uszkodzeń. Dodał także, że ze względu na nadzwyczajny charakter uszkodzenia, prace związane z naprawą drogi powinny zakończyć się do końca czerwca.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.