Szałowy dwumiejscowy kabriolet. BMW Concept Skytop podbiło konkurs piękności

Koncern BMW Group przedstawił na imprezie Concorso d'Eleganza Villa d'Este wyjątkowo elegancki i jedyny w swoim rodzaju samochód. BMW Concept Skytop, które powstało na bazie modelu M8 Cabrio Competition, nawiązuje do historycznych przodków, takich jak BMW Z8 czy BMW 503.

BMW Concept Skytop na corocznym konkursie piękności zabytkowych samochodów i motocykli, odbywającym się nad brzegiem jeziora Como, wzbudziło nie lada zachwyt. Dwuosobowy kabriolet wykorzystujący do napędu silnik V8, swoim wyrazistym wyglądem zewnętrznym wywołuje wrażenie starannie wymodelowanej rzeźby. Karoseria oraz wnętrze samochodu lśnią ciepłymi monochromatycznymi kolorami i łączą ekskluzywne materiały z tradycyjnym rzemiosłem.

W stylistyce szczególną uwagę zwraca mostek biegnący od maski przez wnętrze aż po aluminiową listwę na tylnej klapie. Ten element designu zaczerpnięto z modelu Z8. Wąskie pasy lamp także przypominają kultowego roadstera. Elementy LED umieszczono na frezowanych aluminiowych nośnikach. Z perspektywy lotu ptaka, w oczy rzuca się maska w kształcie strzały, typowa dla BMW stylistyka przodu rekina z podświetlaną atrapą chłodnicy i zwężający się tył. Wyjątkowy wygląd samochodu to również zasługa obręczy kół ze stopów lekkich z filigranowymi lamelkami.

 

Wnętrze wykończone skórą w stylu brougue

Skórzane fotele wyposażono w akcenty w stylu brougue. Czerwonawo-brązowy odcień powierzchni tworzy jednolitą kolorystykę, która nadaje całemu wnętrzu poczucie luksusu oraz przestronności. Ogólne wrażenie dopełniają kryształowe aplikacje umiejętnie osadzone w kokpicie. Powierzchnie wewnętrzne zostały wykonane w warsztacie rymarskim BMW Group w Dingolfing.

Obity skórą drążek umieszczony za fotelami łączy się z bocznymi płetwami na słupkach B i całkowicie wysuwaną tylną szybą. Dwa zdejmowane panele dachowe, również obite skórą, można schować w specjalnym przedziale w bagażniku. Kolorystyka tworzy harmonijne przejście z wnętrza na zewnątrz zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym dachu. W tylnej części czerwonawo-brązowy odcień dachu płynnie przechodzi w stonowany srebrny lakier karoserii z efektem chromowanego cieniowania. 

Szansa na limitowaną produkcję

BMW Concept Skytop debiutujące podczas Concorso d'Eleganza Villa d'Este być może trafi do ściśle limitowanej produkcji. Jak podaje Automotive News Europe powołując się na wypowiedź szefa BMW Group Design, auto może powstać w 20 lub 25 egzemplarzach i pojawić się na rynku w 2026 roku. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.