Mercedes zaktualizował Klasę C i GLC. W wykończeniu w pełni wegańskie wnętrze

Mercedes Klasy C oraz Mercedes GLC otrzymały modernizację. Auta według informacji producenta stały się bardziej inteligentne i zindywidualizowane. Co dokładnie się zmieniło i ile teraz trzeba zapłacić za te samochody?

Mercedes wprowadził poprawki do swoich dwóch bestsellerowych modeli. Klasa C i GLC otrzymały najnowszą generację systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX (Mercedes-Benz User Experience), z szybką transmisją danych 5G i programem interaktywnej rozrywki. System teraz przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji potrafi automatycznie dostosowywać działanie funkcji z zakresu wygody do osobistych preferencji użytkownika.

Jeszcze więcej cyfrowych możliwości 

Pakiet rozrywki MBUX Entertainment Plus, stanowiący element opcjonalnego pakietu AVANTGARDE Premium Plus, oznacza wyższy poziom cyfrowych wrażeń. Obejmuje on radio internetowe, strumieniowe przesyłanie muzyki, strumieniowe przesyłanie wideo oraz pakiet danych od wybranego dostawcy zewnętrznego. System współpracuje z aplikacjami zewnętrznych dostawców i pozwala na prowadzenie w pojeździe wideokonferencji, korzystanie z gier, planowanie podróży, dostęp do platformy wiedzy i wielu innych. Aplikacje można pobrać ze sklepu Mercedes me Store. Główne ikony na przeprojektowanym centralnym wyświetlaczu są prezentowane w bardziej intuicyjnej formie. W skład pakietu wchodzi również system dźwięku przestrzennego Burmester 3D z Dolby Atmos, zapewniający niezrównaną, wielowymiarową przyjemność słuchania muzyki.

Cyfrowy klucz do samochodu jest teraz dostępny także dla modelu GLC. Umożliwia on wygodne zamykanie, otwieranie i uruchamianie pojazdu – wystarczy, że kierowca ma ze sobą kompatybilne urządzenie mobilne. Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom. Wstępna instalacja cyfrowego klucza do samochodu stanowi element pakietu KEYLESS-GO.

Dostępne wegańskie wykończenie

Kolejną zmianą jest odmłodzona gama lakierów Klasy C i GLC. Wprowadzony został nowy odcień alpejskiej szarości oraz nowy kolor srebrny metalizowany. W wykończeniu wnętrza po raz pierwszy dostępna jest kierownica sportowa obszyta skórą syntetyczną. Co więcej, wnętrza obu aut mogą być całkowicie pozbawione skórzanych wykończeń.

Nowe modele można już zamawiać u autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz w Polsce. Ceny Mercedesa Klasy C zaczynają się od 204 600 zł za sedana i 211 300 zł za wariant nadwozia kombi. Mercedes GLC jest dostępny od 249 900 zł, a wariant GLC Coupe wyceniono na minimum 269 900 zł. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.