BMW gra rynkowi na nosie. Gracze Fortnite zobaczą nowe X2 jako pierwsi

BMW wreszcie ujawniło premierę długo wyczekiwanej nowej generacji X2 oraz nowości w postaci iX2. Jako pierwsi zobaczą je amerykańscy gracze popularnej gry Fortnite, a oficjalną premierę zaplanowano na 10 października w Stanach. Przyszłość jest teraz, stary człowieku.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Takiej współpracy w świecie motoryzacji nikt się nie spodziewał. Choć do premiery najnowszej generacji X2 i nowego iX2 został niespełna tydzień to gracze popularnego Fortnite'a mogą zobaczyć je już teraz. Twórcy gry, Epic Games poświęcili im nawet specjalną fabułę.

Zobacz wideo Luksusowe BMW X6 odzyskane po kilku godzinach od kradzieży

Zapraszamy do świata BMW. Odkryj Hypnopolis

BMW Group we współpracy z amerykańskim twórcą i producentem gier komputerowych stworzyli specjalne uniwersum nazwane "Hypnopolis". Gracze mogą eksplorować wirtualne miasto, skupione wokół kompaktowego SUV-a i stawić czoła wyzwaniom. Bawarczycy chwalą się, że są pierwszymi na świecie "kreatorami aut" w Fortnite.

W Hypnopolis trafimy także na wierne odwzorowania budynków kojarzonych z niemiecką marką, jak np. centrum wystawowe BMW Welt czy Muzeum BMW. Producent luksusowych aut oznajmił też, że stworzenie uniwersum jest wyłącznie ich pracą, bez pomocy Epic Games.

Mniejszy brat X6. Inspiracja segmentem Coupe SUV

Już teraz jako gracze możemy dostosować wygląd X2 za pomocą kreatorów malowania nadwozia oraz pozostałych elementów auta. Pozostali zainteresowani wyglądem małego SUV-a mogą dołączyć do nich 11 października. Na stronie producenta będziemy mogli skonfigurować jego wygląd łącznie z kolorami nadwozia, wzorami kół i opcjami wyposażenia wnętrza. Ze zdjęć szpiegowskich już teraz możemy przypuszczać, że nowe X2 będzie znacznie większe, bardziej masywne od poprzednika i zyska design podobny do modelu X6. Tym samym dołączy do segmentu Coupe SUV.

Następca charakternego crossovera premium odcina się więc od poprzednika, a forma promocji samochodu jest tego najlepszym dowodem. Choć jego premiera odbędzie się 10 października w USA (światowa 11.10), to wiemy już, że elektrycznej wersji auta nie dostaniemy w Stanach. Zresztą podobnie jak iX1, którego sprzedaż na Starym Kontynencie rozpoczęła się obiecująco.

Więcej o:
Copyright © Agora SA