Tęczowy Bentley na Manchester Pride. Marka wsparła mniejszości

Bentley wsparł społeczność LGBTQ+ wystawiając na Manchester Pride specjalnie przygotowanego Continentala GTC. Auto zyskało lakier w wielu odcieniach.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Luksusowy kabriolet uświetnił paradę równości odbywającą się w Manchesterze w dniach 25-28 sierpnia. To największa impreza tego typu w Anglii. Oddano hołd nie tylko uczestnikom wydarzenia, ale i swoim pracownikom.

Zobacz wideo 42-letni kierowca Bentleya pędził 243 km/h

Wyjątkowy lakier nadwozia auta jest dziełem Ricka Morrisa, artysty i jednego z designerów marki. Projekt miał manifestować jednocześnie prostotę, ale i bezpośredniość oraz odwagę. Wraz z autem w imprezie udział wzięło 75 pracowników Bentleya. Brytyjski producent podkreślił w ten sposób, że wszyscy w firmie mają prawo do poczucia komfortu i wyrażania swoich potrzeb. Ich ubrania nawiązywały oczywiście do lakieru Continentala GTC.

Nie tylko wsparcie dla mniejszości. Nawiązanie do wnętrza auta

Specjalny lakier samochodu składa się z sześciu kolorów charakterystycznych dla flagi PRIDE LGBT. Przecinające się pasy utworzyły kształty rombów, charakterystyczne dla pikowanych wzorów we wnętrzu auta, choćby pod postacią foteli. Ponadto Continentala GTC uzupełniono naklejkami #Beproud na drzwiach i #BelongingAtBentley na tylnej klapie bagażnika.

Wnętrze auta to już klasyczna dla marki kompozycja — czerwona tapicerka, która kontrastuje z przeważającą na nadwoziu chłodną, białą barwą. Tym samym poza wsparciem mniejszości Bentley nie wyzbył się swoich korzeni. W tym aucie luksus wciąż jest na pierwszym miejscu.

Marka wspiera wiele inicjatyw. Troska także o środowisko

Producent zaznacza, że poza zaangażowaniem w sprawy społeczności LGBTQ+ interesuje się również kwestiami zrównoważonego rozwoju oraz ekologii. Dąży nie tylko do neutralności węglowej, ale i zakłada kolonie pszczół. Stawia też pierwsze kroki w elektryfikacji pojazdów — póki co pod postacią hybryd, lecz w przyszłości planuje tworzyć auta całkowicie zasilane prądem. Poza Brytyjczykami również Ford i Skoda znane są ze wspierania mniejszości seksualnych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.