Bugatti Chiron Golden Era ocieka złotym kolorem i jest pokryte ręcznymi rysunkami

Francuski producent hipersamochodów zaprezentował nową wersję specjalną Bugatti Chiron. Ociekająca złotem odmiana otrzymała nazwę Golden Era. Poza barwą jednoznacznie kojarzącą się z bogactwem, auto wyróżnia się ręcznie wykonanymi rysunkami na nadwoziu, przedstawiającymi historię marki Bigatti.

W tym spektakularnym pojeździe maska i przedni zderzak są czarne (lakier Nocturne Black), a cała reszta nadwozia została pokryta złotą barwą (lakier Dore). Gładkie przejście między tymi kolorami stanowią ręcznie wykonane rysunki, którymi pokryto znaczną część boków nadwozia. Jak informuje Bugatti, ukończenie tego niestandardowego projektu, który został oparty na modelu Chiron Super Sport, zajęło aż dwa lata, a same szkice pochłonęły 400 godzin pracy. W rezultacie na karoserii auta powstało dzieło sztuki, które uświadamia, jak nieskończone są możliwości personalizacji pojazdów marki Bugatti. Więcej o nowych samochodach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Najtrudniejsze zamówienie, jakiego podjęło się Bugatti

Bugatti Chiron Super Sport Golden Era to pojazd, który został zamówiony przez anonimowego kolekcjonera. Konfiguracja auta jest hołdem dla ponad 100-letniej historii producenta sportowych samochodów. Skomplikowane, ręcznie rysowane szkice, projektanci nanosili bezpośrednio na nadwoziu za pomocą specjalnych pisaków. Bugatti twierdzi, że jest to jeden z najtrudniejszych projektów na zamówienie, jakiego firma kiedykolwiek się podjęła.

 

Historia Bugatti na rysunkach

Na nadwoziu, po stronie pasażera znajduje się 26 unikatowych rysunków z takimi ikonami marki, jak Type 41 Royale i Type 57 SC Atlantic, a po stronie kierowcy 19 szkiców dokumentujących historię Bugatti od 1987 roku. Obejmuje to współczesne modele, takie jak EB110, Veyron i Chiron, a także Kultowy silnik W16.

Skomplikowana grafika rozciąga się również na kabinę. Każdy panel drzwi jest ręcznie malowany z trzema ikonami Bugatti w EB110, Veyron i Chiron po jednej stronie oraz Type 35, Type 57 SC Atlantic i Type 41 Royale po drugiej. Gdzie indziej znajdują się subtelne szwy oraz odręczne oznaczenie "One-of-One". Jaka jest cena Bugatti Chiron Super Sport Golden Era? Producent nie informuje, ile klient zapłacił za zbudowanie tego wyjątkowego auta. 

Bugatti Chiron Super Sport - moc i osiągi

Bugatti Chiron Super Sport napędza 16-cylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 8 litrów, która przy wsparciu czterech turbosprężarek generuje w tym modelu moc 1600 KM i 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W efekcie sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 2,4 sekundy, do 200 km/h 5,8 s, a do 300 km/h 12,1 s. Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie wynosi 440 km/h. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.