18 imigrantów upchniętych w dostawczaku. Kurierka wpadła przez kolizję z BMW

Krapkowiccy policjanci zatrzymali 21-letnią kobietę, która przewoziła w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego 18 obcokrajowców. Obywatele Syrii nielegalnie przebywali na terenie Polski. Kierująca autem wpadła, ponieważ doprowadziła do kolizji z BMW, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia.

Opolscy policjanci poinformowali, że w sobotę 29 lipca, funkcjonariusze z Krapkowic otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów, do której doszło na rondzie 800-lecia w Gogolinie. Dostawczy Fiat uderzył w tył sedana marki BMW, ale osoba kierująca busem oddaliła się z miejsca zdarzenia. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci z drogówki, którzy po kilku minutach zlokalizowali opisanego Fiata. Kobieta prowadząca pojazd próbowała uciec przed patrolem, ale ostatecznie została zatrzymana. Więcej na temat zdarzeń drogowych piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Ludzie przewożeni w przestrzeni ładunkowej

Jak informują w komunikacie prasowym policjanci, szybko okazało się, dlaczego 21-latka uciekała. Po pierwsze mieszkanka województwa zachodniopomorskiego kierowała nie mając wymaganych do tego uprawnień, a po drugie w przestrzeni ładunkowej przewoziła ludzi. Policjanci doliczyli się aż 18 osób upchniętych w vanie.

Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Straży Granicznej. Podczas prowadzonych czynności ujawnili, że obcokrajowcy na terytorium Polski przebywają nielegalnie. Wszyscy okazali się obywatelami Syrii, w wieku 18 do 42 lat. 21-letnia kobieta została zatrzymana.

Kurierce grozi do 8 lat pozbawienia wolności

Syryjczycy odpowiedzą za przekroczenie granicy państwa wbrew przepisom. 21-latka natomiast usłyszała zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Dodatkowo kobieta odpowie między innymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazdę bez uprawnień czy sposób przewożenia pasażerów. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich, zastosował wobec kierującej karę tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zobacz wideo Fiat Ducato został odnaleziony po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.