Nietypowe odkrycie na granicy - w jednym samochodzie ujawnili trzy poszukiwane auta

Strażnicy graniczni z Zosina odzyskali Mercedesa skradzionego na terytorium Niemiec. Żeby było ciekawiej, w kontrolowanym pojeździe ujawniono zamontowane części pochodzące z dwóch kolejnych utraconych Mercedesów.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czwartek 6 lipca, na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie (woj. lubelskie), na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwali podróż 56-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna próbował przedostać się na terytorium swojego ojczystego kraju Mercedesem Sprinterem. Mundurowi kontrolujący pojazd zwrócili uwagę na oznaczenie identyfikacyjne VIN, które nosiło ślady ingerencji. Więcej o kradzieżach samochodów piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

W jednym aucie trzy poszukiwane Mercedesy

Jak czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym przez NOSG, w toku przeprowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze ustalili, że dostawczy pojazd o szacunkowej wartości 80 tysięcy złotych jest poszukiwany jako utracony na terytorium Niemiec. Bardziej wnikliwe przyjrzenie się poszczególnym podzespołom pojazdu wykazało, że w kontrolowanym Mercedesie zamontowana była skrzynia biegów oraz tylny most, pochodzące z dwóch kolejnych Mercedesów, będących w zainteresowaniu służb. Strażnicy poinformowali, że w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowcę oraz odzyskany pojazd przekazali do dalszych czynności policjantom z Hrubieszowa.

Strażnicy regularne ujawniają nielegalne pojazdy

Strażnicy podczas swojej codziennej pracy na drogowych przejściach granicznych sprawdzają m.in. legalność pochodzenia aut, w których kierowcy zamierzają przekroczyć granicę państwa, a także kontrolują pojazdy transportowane na lawetach bądź przyczepach. W ujawnianiu sprzętów z nielegalnego źródła pomaga doświadczenie, nowoczesny sprzęt oraz dostęp do europejskich baz danych.

Od początku 2022 roku mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych kontroli ujawnili i zabezpieczyli już ponad 100 pojazdów o łącznej wartości ponad 9 mln zł oraz części samochodowe, których wartość szacuje się na ponad 2 mln zł.

Zobacz wideo Skradziony furgon został odnaleziony po dwóch dniach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.