Łoś wszedł na drogę ekspresową S8. Nie przeżył kolizji z samochodem dostawczym

Poważnie uszkodzony został samochód marki Iveco, którego kierowca zderzył się z łosiem. Dzikie zwierzę wybiegło na drogę ekspresową S8 i nie przeżyło uderzenia. Mężczyzna prowadzący furgon nie doznał żadnych obrażeń.

Na drodze ekspresowej S8 w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) mężczyzna kierujący pojazdem dostawczym, przed zjazdem na Białą Rawską uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia. Do zdarzenia doszło około godziny 4.00 nad ranem. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, natomiast zwierzę padło w wyniku poniesionych obrażeń. Więcej o niebezpiecznych zdarzeniach na drodze piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Z policyjnego komunikatu prasowego na temat zdarzenia dowiadujemy się, że w okolicach tego zjazdu bardzo często widziane są łosie. W wieczór poprzedzający zdarzenie, policjanci nagrali film, na którym widać zwierzęta przechodzące przez jezdnię w pobliżu miejsca, w którym doszło do kolizji.

Wilk spacerujący nocą po Lęborku wybiegł przed maską radiowozu Wilk spacerujący po Lęborku wybiegł przed maską radiowozu

Wiosną łosie migrują, bo zmieniają ostoje na żerowiska letnie, przenoszą się z obszarów leśnych na bagna i mokradła. Z uwagi na budowę ciała, nie mają najmniejszego problemu z pokonaniem nawet wysokiej przeszkody jaką są bariery rozdzielające pasy ruchu.

Zobacz wideo Łosie przebiegające przez jezdnię

Znaki ostrzegające o zwierzynie

Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu. Bardzo często kierowca mimo bacznej obserwacji drogi nie może jej uniknąć nawet jeżeli jedzie zgodnie z przepisami. Na drogach trzeba zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują o takich zagrożeniach, a co za tym idzie zwiększyć swoją czujność. Pamiętajmy, że im wolniej jedziemy, tym więcej mamy czasu na reakcję i uniknięcie poważnych w skutkach sytuacji. Zbyt duża prędkość w zderzeniu z choćby niewielkim zwierzęciem może być tragiczna w skutkach. Jeżeli dojdzie do zderzenia, należy powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Więcej o: