Wilk przed maską radiowozu. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Niecodzienna sytuacja przytrafiła się policjantom z Lęborka. Funkcjonariusze patrolując nocą miasto spotkali wilka, który przebiegł przed maską radiowozu.

Policyjny patrol, który przejeżdżał przez ulicę Żeromskiego w Lęborku (woj. pomorskie), napotkał wilka. Jeden z funkcjonariuszy na widok drapieżnika przemieszczającego się pasem zieleni w pobliżu jezdni, wyjął smartfon i zdążył zarejestrować nietypową sytuację.

Z relacji mundurowych dowiadujemy się, że zwierzę najpierw biegło poboczem przy radiowozie i obserwowało jadący powoli samochód. W pewnym momencie wilk zmienił kierunek i przy skrzyżowaniu ulic przebiegł przez jezdnię korzystając z przejścia dla pieszych, przecinając drogę poruszającego się radiowozu. Do kolizji na szczęście nie doszło. Czworonóg czmychnął w kierunku lasu położonego za osiedlem Sportowym.

Funkcjonariusze widzieli, że biegnie wzdłuż drogi i zachowali czujność nie dopuszczając do zderzenia w momencie, gdy pojawił się przed autem. Mundurowi kontrolowali też czy w pobliżu nie ma kogoś kto mógł być zagrożony niespodziewaną wizytą leśnego mieszkańca w mieście

- czytamy w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej pomorskiego garnizonu policji.

 

Sytuacja ta doskonale obrazuje, że za kierownicą pojazdu należy być zawsze czujnym. Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej jazdy jest uważna obserwacja drogi i jej otoczenia oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i własnych umiejętności.

Szczególnie podróżując przez tereny leśne oraz przy odsłoniętych polach należy zachować szczególną ostrożność z uwagi na dzikie zwierzęta. Stworzenia potrafią niespodziewanie wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. W takich obszarach zredukowanie prędkości pozwoli na odpowiednią reakcję.

Więcej ciekawostek ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.