Jechał z pękniętą szybą i bez pary kół w naczepie. Przedsiębiorca wpadł w ręce ITD

Inspektorzy podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ponadgabarytowy zestaw, którego naczepa nie posiadała tylnych kół. To był jednak tylko początek problemów właściciela przedsiębiorstwa siedzącego za kierownicą pojazdu.

Do kontroli doszło w poniedziałek (6 lutego). Uwagę inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie przykuł ciągnik siodłowy z niskopodwoziową naczepą. Jadąc za zestawem ulicami Stalowej Woli, zauważyli, że w trakcie jazdy naczepa wyjeżdżała na sąsiedni pas ruchu i nie zachowywała toru jazdy za ciągnikiem.

OFERTY AVANTI24.PL: Modowe inspiracje znajdziesz na Avanti24.pl

Brak pary kół, pęknięta szyba, ponadgabarytowe wymiary

Jak się wkrótce okazało, przyczyną tego był brak kół na czwartej osi naczepy. Kierowca pojazdu, a zarazem właściciel przedsiębiorstwa transportowego, do którego należy zestaw, nie potrafił wyjaśnić inspektorom, dlaczego naczepa nie miała dwóch kół. Co więcej, dalsze oględziny stanu technicznego zestawu wykazały uszkodzoną przednią szybę ciągnika i to w polu widzenia kierowcy.

Dodatkowo przekroczone były wymiary zespołu pojazdów – długość o 2,5 m, a szerokość o 0,2 m. Zgodnie z przepisami na wykonywanie przejazdu pojazdem nienormatywnym, w pojeździe musi znajdować się zezwolenie odpowiedniej kategorii. W tym przypadku mężczyzna takiego dokumentu fizycznie nie posiadał. Okazał jednak jego zdjęcie, które miał w telefonie komórkowym. To jednak nie zadowoliło inspektorów.

Na nieszczęście kierującego funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym, zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i zakazali dalszej jazdy. Co więcej, postanowili wszcząć postępowanie administracyjne za jazdę niesprawnym pojazdem i nieokazanie wymaganych dokumentów. 

OFERTY AVANTI24.PL: "Sezon na" kurtki motocyklowe! Te skórzane to HIT na wiosnę! Nadadzą charakteru każdej stylizacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.