Kolejny skradziony Mercedes odzyskany na wschodniej granicy

Dostawczego Mercedesa o szacunkowej wartości 110 tys. zł, figurującego w międzynarodowych bazach poszukiwawczych, zatrzymali na wschodniej granicy funkcjonariusze z Medyki.

Z Polski nie wyjechał kolejny samochód marki Mercedes, pochodzący z nielegalnego źródła. Poszukiwane przez zagraniczne służby auto dostawcze ujawnili 24 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki, kontrolujący pojazdy na kierunku wyjazdowym z kraju.

W komunikacie prasowym Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej można przeczytać, że do kontroli zgłosiła się 41-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta kierowała białą furgonetką na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mundurowi prześwietlili samochód pod kątem legalności pochodzenia. Sprawdzenie auta w międzynarodowych bazach SIS oraz Interpol pozwoliło ustalić, że auto zostało skradzione na terytorium Niemiec.

Mercedes Vito został zabezpieczony na służbowym parkingu. Dalsze czynności w sprawie odzyskanego pojazdu prowadzą policjanci.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zaznaczają, że od początku 2022 roku zatrzymali i odzyskali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami, już blisko 130 różnego rodzaju pojazdów o łącznej szacunkowej wartości 8,8 mln zł.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej ciekawych wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skradziony furgon został odnaleziony po dwóch dniach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.