Nowy Fiat Doblo Van i elektryczny Fiat E-Doblo Van do kupienia w Polsce

Marka Fiat Professional otworzyła zamówienia na trzecią generację kompaktowego samochodu dostawczego. W Polsce Fiat Doblo Van kosztuje od 83 708 zł netto. Na szczycie oferty znajduje się w pełni elektryczny Fiat E-Doblo Van.

Trzecia generacja uniwersalnego miejskiego vana jest dostępna w sprzedaży. Nowy Fiat Doblo Van występuje w wersjach z tradycyjnymi silnikami spalinowymi oraz w innowacyjnej, zeroemisyjnej wersji E-Doblo Van. Marka Fiat Professional rozpoczęła przyjmowanie zamówień na te samochody. Auto w podstawowej odmianie z silnikiem 1.2 110 KM kosztuje od 83 708 zł netto. Pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy produkcyjnej w październiku 2022 roku, a w polskich salonach zaparkują w listopadzie.

Fiat Doblo Van pojawia się w dwóch długościach i dwóch różnych konfiguracjach (furgon, furgon brygadowy), a już wkrótce do gamy dołączy 5-miejscowe kombi. Dzięki funkcji "Magic Cargo" każdą z nich można przekonwertować, zwiększając objętość bagażnika o 0,5 m3 aż do 4,4 m3 (w wersji z długim rozstawem osi) oraz umożliwiając załadunek przedmiotów do 3,4 m długości. Dostępny jest również składany stolik, który w razie potrzeby pozwala zamienić kabinę w mobilne biuro.

Doblo z silnikiem spalinowym może osiągnąć pojemność ładunkową do jednej tony, a w wersji w pełni elektrycznej – do 800 kg w obu rozstawach osi. Uniwersalność tego samochodu pozwala na załadunek dwóch europalet.

O bezpieczeństwo podróżnych dba 17 aktywnych i pasywnych systemów wspomagania jazdy Advance Driving Assistance Systems. Dzięki systemom ADAS kierowca zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie w trakcie jazdy i manewrowania w ciasnych zaułkach. Warto wymienić choćby opcjonalną funkcję Magic Mirror, która pozwala na wyświetlanie na 5-calowym cyfrowym lusterku wstecznym trzech różnych widoków zarejestrowanych przez dwie odrębne kamery. Z kolei funkcja „Magic Plug" dostępna w modelu E-Doblo zapewnia dostęp do energii elektrycznej wytwarzanej przez akumulator do konkretnych potrzeb, jak ładowanie lodówki turystycznej lub stołu warsztatowego na elektronarzędzia.

Do wyboru dostępne są trzy różnie jednostki spalinowe. Wysokoprężna o pojemności 1.5 l rozwija moc 100 KM i 250 Nm lub 130 KM i 300 Nm. Silnik benzynowy o pojemności 1.2 l legitymuje się mocą 110 KM i 205 Nm. Moc przenoszona jest na przednią oś. Każda z jednostek jest podstawowo łączona z 6-biegową skrzynią manualną. Opcjonalnie ze 130-konnym dieslem jest łączona 8-biegowa przekładania automatyczna.

Wersja z silnikiem elektrycznym o pojemności 50 kWh rozwija moc 100 kW (136 KM) i 260 Nm. Zasięg wynosi do 280 km w cyklu WLTP. Z tym napędem nowe E-Doblo osiąga prędkość maksymalną na poziomie 130 km/h. Tryb "Quick Charge" o mocy do 100 kW umożliwia naładowanie akumulatora do poziomu 80 proc. w ciągu 30 minut.

Zobacz wideo
Więcej o: