Chiński 7-miejscowy SUV. Nowy Trumpchi GS8 wygląda dostojnie

Chińczycy lubują się w dużych autach. Teraz zaprezentowano odświeżoną wersję Trumpchi GS8.

Trumpchi GS8 to 7-miejscowy SUV, który ma pokaźnych rozmiarów grill. Występuje zarówno w wersji hybrydowej, jak i w pełni benzynowej, która nota bene ma lekko zmniejszony wcześniej wspomniany grill.

GS8 to flagowy SUV Trumpchi, która należy do Guangzhou Auto (GAC). Pierwsza generacja zadebiutowała w 2016 r. i przeszła lifting w zeszłym roku. Nowy GS8 zbudowano na nowej platformie GPMA.

W wersji z tradycyjnym silnikiem zauważyć można maskę z wyraźnym wybrzuszeniem. Na drzwiach natomiast jest ciekawe stylistycznie załamanie. Co warte odnotowania, wersja hybrydowa ma wysuwane klamki z karoserii, natomiast odmiana benzynowa tradycyjne. Tył auta w obu wersjach jest identyczny.

GS8 wyposażony jest w system wspomagania kierowcy na poziomie L2+, czyli może sam zmieniać pas ruchu i sam parkować. Firma również podała informację, że ich nowy model ma system kamer panoramicznych 540 stopni z funkcją „przezroczystego obrazu podwozia". Chyba należy to rozumieć, że kamery pokazują, co znajduje się pod autem. Trumpchi można zamówić z układem siedzeń 2+2+2 lub 2+3+2.

Pod maską wersji benzynowej znalazł się turbodoładowany silnik o pojemności 2 L, generujący 253 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z 8-biegową, automatyczną skrzynią, która przekazuje moc na wszystkie koła. Wersja hybrydowa natomiast wykorzystuje ten sam silnik, który współpracuje z Toyota Hybrid System (THS). Pełna moc hybrydy nie została podana.

Można się zastanawiać, dlaczego chińskie auto posiada system z Toyoty, a odpowiedź na to jest bardzo prosta, GAC tworzy spółkę joint venture z Japończykami (GAC-Toyota). W ciągu ostatnich lat współpraca między nimi stała się dość ścisła, a GAC ??dostarcza platformy i technologie dla pojazdów elektrycznych marki Toyota, a Toyota dostarcza technologię hybrydową.

Nowy Trumpchi GS8 trafi do sprzedaży na rynku chińskim w przyszłym miesiącu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.