Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Koncept tego motocykla pokazano podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych w Tokyo. Ostatecznie będzie to jednak dużo mniej krzykliwa konstrukcja

Z motocykla pokazanego w Tokyo zostało naprawdę niewiele. Nie oznacza to jednak, że nowa Yamaha jest stylistycznie nudna. Model XT1200Z Super Ténéré to mocny motocykl , idealny na dalekie podróże - nie tylko po asfalcie. Mocna konstrukcja, wysokie zawieszenie oraz duże koła pozwalają mu bez obaw przeprawić się przez skaliste potoki, czy piaszczyste bezdroża. W takich warunkach z pewnością przydadzą się dwa systemy, które już seryjnie montuje się w nowym Ténéré. Pierwszy to YCC-T, czyli 3-stopniowa kontrola trakcji oraz Yamaha D-mode, który odpowiedzialny jest za ustawienia mapy pracy silnika. Motocykliści docenią również system ABS.

Do napędu Super Ténéré wykorzystano silnik o pojemności 1199 cm3 . Jest to dwucylindrowa, rzędowa konstrukcja chłodzona cieczą o mocy 110 KM. Co ciekawe, konstruktorzy postanowili, że koło będzie napędzane za pomocą wału kardana.

W tym roku Super Ténéré będzie dostępna tylko jako specjalna "pierwsza edycja", której rezerwacja online rozpocznie się na początku marca.

ZOBACZ TAKŻE:

Yamaha XT 660Z Ténéré - test - ZOBACZ TUTAJ

Moto Guzzi w stylu retro - ZOBACZ TUTAJ

Motocykle - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.