Jaki jest najtańszy motocykl w Polsce? Odpowiedź obudzi sentyment wśród starszych osób

Motocykl to nie tylko sposób na realizację pasji. To także tani środek transportu na co dzień. Najtańszy pojazd tego typu w Polsce jest o tyle wyjątkowy, że zachęca nie tylko niską ceną, ale i niskim spalaniem. A tę markę znają wszyscy.

Najtańszym nowym motocyklem dostępnym na polskim rynku jest Romet Chart 125. Za pojazd trzeba dziś zapłacić 6999 zł i w tym sezonie naprawdę trzeba się spieszyć. Dostępność tych jednośladów w salonach bowiem z każdego dnia na dzień maleje. Powód? Przy tej kwocie kupujący dostaje pojazd z rocznika 2023.

Zobacz wideo 18-latek ulicami miasta jeździł motocyklem na jednym kole

Chart 125 to 11-konny motocykl na co dzień. Ma niskie spalanie

Romet Chart 125 waży jakieś 120 kg. Jest napędzany czterosuwowym i 2-zaworowym motorem o pojemności na poziomie 124 cm3. Ten został sparowany z 5-biegową przekładnią. Jednostka napędowa oferuje 10,7 konia mechanicznego. Ta moc jest dostępna przy 8500 obr./min. Prędkość maksymalna tego jednośladu wynosi 90 km/h. Zużycie paliwa? To średnio wynosi 2,6 litra. Co przy 11-litrowym zbiorniku daje nawet 423 km maksymalnego zasięgu.

Chart 125 to wersja rozwojowa świetnie znanego modelu Chart 50. W tym jednak przypadku producent zastosował zdecydowanie większy, a przez to i mocniejszy silnik.

Romet Chart 125 ma stosunkowo niewielki rozstaw osi. Ten wynosi 1280 mm. Mimo wszystko jest wyposażony w szereg praktycznych bagażników, a do tego nadal pozwala na przewożenie jednego pasażera. Na tym nie kończą się jego zalety. Motocykl posiada bowiem również LED-owe oświetlenie oraz wskaźnik biegu. A przez to stanie się idealnym – i przede wszystkim tanim – środkiem transportu podczas dojazdów do pracy.

Charta 125 można zamówić... przed internet. Dostarczy go kurier

O Romecie Chart 125 warto poznać jeszcze trzy ciekawostki. Potencjalny nabywca powinien wiedzieć o tym, że:

  • 6999 zł to cena katalogowa. Nie jest zatem wykluczone, że przy odrobinie umiejętności negocjacyjnych, może się ona stać jeszcze bardziej atrakcyjna.
  • motocykl można zamówić przez internet. Pojazd po opłaceniu transakcji zostanie dostarczony przez firmę kurierską pod wskazany przez nabywcę adres wraz z dokumentami koniecznymi do rejestracji.
  • pojemność silnika motocykla i jego moc sprawiają, że można nim jeździć z prawem jazdy kategorii A1 (od 16. roku życia) i B (gdy kierowca ma uprawnienia od co najmniej 3 lat).

Historia Rometa sięga 1948 r. Produkował składaka i Komara

Romet jest polską firmą. Jej początki sięgają 1948 r. i pierwotnie zajmowała się głównie produkcją... rowerów! To ona sprzedawała legendarne dziś składaki. W 1959 r. w gamie pojawił się także motorower Komar. Choć nowy rozdział dla Zakładów Rowerowych z Bydgoszczy otworzył się tak naprawdę dopiero po upadłości w 1999 r. To wtedy przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Arkusa i stojącego za nim Wiesława Grzyba. Romet zajmuje się dziś także produkcją motocykli. To polskie pojazdy? Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej firmy, motocykle Rometa są produkowane w Podgrodziu koło Dębicy, ale z podzespołów pochodzących od producentów z całego świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.