Nowe motocykle dla drogówki z Kielc. To maszyny z terenowym zacięciem

Do parku maszynowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach dołączyły dwa terenowe motocykle. Dzięki nim stróże prawa będą mogli skuteczniej radzić sobie z pracą w trudnym leśnym terenie.

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki pracują nie tylko w mieście i na równiutkich wyasfaltowanych ulicach. Od czasu do czasu muszą interweniować także w nieco mniej sprzyjającym terenie. Wszystko w związku ze ścisłą współpracą ze strażą leśną. Jak tłumaczą sami policjanci - "Łączy nas cel – zapewnienie bezpieczeństwa, ochrona przeciwpożarowa, ochrona przyrody i środowiska oraz przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom na terenach leśnych". Nie ulega wątpliwości, że bez odpowiedniego sprzętu nie może się tutaj obejść. Wychodząc naprzeciw potrzebom funkcjonariusz, w ich ręce przekazano właśnie dwa nowiutkie terenowe motocykle.

Zobacz wideo

Dwie terenowe Yamahy dla kieleckiej drogówki

Oficjalne przekazanie motocykli odbyło się 24 października na placu przy ul. Kusocińskiego. Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego wynoszącej 120 tys. złotych udało się zakupić dwie maszyny wraz z kombinezonami i dodatkowym wyposażeniem. Dołączyły one do parku maszynowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Sprezentowane funkcjonariuszom jednoślady to egzemplarze Yamahy Tenere 700. Za napęd odpowiada czterosuwowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 690 cm3, dysponujący mocą wynoszącą 73 KM (przy 9000 obr/min) oraz maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 68 Nm (przy 6500 obr/min). Maszyna posiada podwójną kołyskową ramę rurową, regulowany widelec upside-down o średnicy lag wynoszącej 43 mm i 210-milimetrowym skoku oraz tylne zawieszenie z amortyzatorem o wyprowadzonej regulacji zapewniające skok wynoszący 200 mm. Dzięki swojej zwartej budowie oraz 240-milemtrowemu  prześwitowi motocykl dobrze radzi sobie w wymagającym terenie, co wkrótce na pewno docenią policjanci.

W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk, Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkom. Paweł Zawadzki oraz Kapelan świętokrzyskich policjantów ks. ppor. Paweł Kowalski. Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.