Brabus szaleje. To drugi zmodyfikowany motocykl w ich historii

Niemiecki tuner zabrał się za motocykl KTM 1290 Super Duke R EVO. To druga ich tego typu konstrukcja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Brabus kojarzy się głównie z modyfikacjami dla samochodów. Jednak firma tworzy również modyfikacje do innych pojazdów – łodzi, a także motocykli. I właśnie firma nawiązała współpracę z producentem tej ostatniej grupy.

Zobacz wideo Policjanci odnaleźli dziuplę pełną kradzionych motocykli

Brabus połączył się na jeden projekt z KTM. Napędzany jest silnikiem V-twin o pojemności 1301 cm3, który generuje 180 KM mocy przy 8000 obr./min. Tuner przekazał, że wyprodukuje zaledwie 290 sztuk motocykli. Nazywają się KTM 1300 R Edition 23.

Motocykl oferowany jest w dwóch kolorach – Superblack i Stealth Grey. Na jego wyposażeniu znalazły się również elementy z włókna węglowego. Należą do nich m.in. boczne osłony reflektorów czy wloty powietrza. Po bokach motocykl otrzymuje niestandardowe podnóżki i podwójny układ wydechowy.

Podobnie jak samochody, które modyfikuje Brabus, 1300 R Edition otrzymuje kute koła Monoblock Z, które są wykończone w kolorze o nazwie „Platinum Black".

Siedzenie jest na nowo tapicerowane, aby miało wzór ściegu Brabus „Crest" i może być podgrzewane. Czarna rama dopełnia wygląd i jest unikalna dla tej edycji motocykla.

Najnowsza technologia półaktywnego zawieszenia WP APEX pomaga zapewnić motocyklistom najbardziej komfortową lub agresywną jazdę, w zależności od sytuacji. Dzięki pięciu dostępnym ustawieniom — Comfort, Street, Sport, Track i Advanced— motocykliści mogą wybrać tryb odpowiadający ich nastrojowi lub skorzystać z opcji „Auto", która pozwala motocyklowi wybrać najlepsze ustawienia.

Model jest ograniczony do zaledwie 290 sztuk, po 145 sztuk w kolorze czarnym i szarym. Brabus przekazał, że 1300 R Edition 23 będzie sprzedawany tylko na wybranych rynkach. Ceny motocykla zaczynają się w Niemczech od 42.500 euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.