Arch 1s to nowy motocykl firmy Keanu Reevesa. Trafił do sprzedaży, a cena zwala z nóg

Arch 1s jest najnowszych dziełem firmy Arch Motorcycles z Los Angeles. Sportowy cruiser wygląda fantastycznie i ma imponujące parametry techniczne, ale kosztuje aż 128 tys. dolarów.

Arch Motorcycles to firma założona przez hollywoodzkiego aktora i mechanika Garda Hollingera. Jeśli myślicie, że to chwilowa fantazja gwiazdy filmowej, która tylko finansuje i reklamuje przedsięwzięcie biznesowe, jesteście w błędzie. Reeves zaangażował się w rozwój nowej firmy całym sercem i realizuje swoje marzenie.

Więcej motocyklowych ciekawostek znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Motocykle Arch są ekskluzywnymi cruiserami, które mają łączyć niepowtarzalny klimat i sportowe właściwości jezdne. Z prasowych recenzji pierwszego modelu Arch KRGT-1 wynika, że ekscentrycznemu duetowi rzeczywiście udało się osiągnąć założenie projektowe. Motocyklami Arch zapewniają wyjątkowe wrażenia z jazdy i prowadzą się lepiej, niż ktokolwiek przypuszcza.

Tak jak poprzednio, sercem nowego modelu Arch 1s jest silnik V-Twin przygotowany przez firmę S&S na bazie jednostki napędowej Harley-Davidson Milwuakee 8, ale w finalnej formie ma już z nią niewiele wspólnego.

Pojemność skokowa wynosi 124 cale sześcienne, czyli ponad dwa litry, a moment obrotowy osiąga wartość 156 Nm. Mimo tak dużej pojemności i momentu obrotowego silnik ma sportową charakterystykę, pasującą do motocykla o takich aspiracjach. Pomimo takich parametrów jednostka napędowa spełnia wymogi normy Euro 5, co oznacza, że nie ma przeciwskazań do sprzedaży modelu Arch 1s na Starym Kontynencie.

Arch 1sArch 1s fot. Arch Motorcycles/Jordan Pay

Arch 1s to sportowy cruiser w amerykańskim stylu

Arch 1s nie jest spokojnym cruiserem, tylko potężnym (waży 255 kg) motocyklem w amerykańskim stylu, ale przeznaczonym do szybkiej jazdy, również po zakrętach. Dba o to odpowiednia pozycja za kierownicą, specjalnie zaprojektowana rama, dobra geometria i regulowane zawieszenie Ohlins FGRT. Zwieńczeniem projektu jest monstrualna, ale wciąż motocyklowa tylna opona o szerokości 240 mm.

Liczne elementy motocykla zostały wykonane z laminatów włókien węglowych. Dotyczy to m.in. karbonowych obręczy kół i zbiornika paliwa. Inne podzespoły zostały wycięte ze stopów aluminium na cyfrowych obrabiarkach CNC. Arch 1s ma też jednostronny asymetryczny wahacz tylnego koła oraz inne elementy zaprojektowane na zamówienie, co sprawia, że motocykl wygląda niepowtarzalnie, z której strony na niego nie spojrzeć. Arch 1s jest nowoczesnym jednośladem. Świadczy o tym wyposażenie, w którym znalazł się na przykład kolorowy ekran TFT i w pełni diodowe oświetlenie. Jest też ABS firmy Bosch i hamulce ISR z sześciotłoczkowym zaciskiem z przodu.

Dopracowany projekt, ekskluzywna, małoseryjna produkcja i najlepsze podzespoły zaowocowały bardzo wysoką ceną. Nowy motocykl Arch 1s trafił do sprzedaży z okazji dekady istnienia firmy i trzeba za niego zapłacić co najmniej 128 tys. dolarów, czyli około 625 tys. zł! W zamian właściciel ma gwarancję, że będzie jeździć wyjątkowym sportowym cruiserem, który został dostosowany do jego indywidualnych wymagań i będzie mu sprawiać ogromną przyjemność. Zresztą sami posłuchajcie, co mówi Keanu i Gard, a potem powiedzcie szczerze, czy tym dwóm biznesmenom można odmówić zaangażowania i szczerości.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.