Harley-Davidson przypomina o sportowych korzeniach. Nowe kolory nie są przypadkowe

Jeśli nie mieszkasz w USA i nie jesteś fanem marki Harley-Davidson, informacja o jej sportowych sukcesach może zaskoczyć. Malowanie Apex nawiązuje do spektakularnych sukcesów z przeszłości.

W Polsce Harley-Davidson kojarzy się ze statecznym cruisingiem. Ale dzieje tej marki to kawał historii Ameryki, w tym również historii motorsportu w USA. Kolory fabrycznego malowania custom nazwanego Apex nawiązują do grafik, które zdobiły wyścigowe motocykle H-D przez wiele dekad.

Więcej ciekawych informacji o motocyklach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Malowanie Apex używa trzech kolorów: czarnego Vivid Black, szarego Gauntlet Grey i pomarańczowego Jet Fire Orange. Na szarym tle z bliska można dojrzeć logo (tzw. Bar & Shield) umieszczane na maszynach klasy flat track i drag fabrycznego zespołu Harley-Davidson. Uzupełnieniem wyjątkowego wyglądu mogą być dodatkowe akcesoria: bagażniki Tour-Pak i przednie błotniki pomalowane zgodnie ze schematem kolorystycznym Apex. Takie bojowe barwy można zamówić w wybranych modelach Harley-Davidson z podróżnej gamy Grand American Touring:

  • Road King Special
  • Street Glide Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Ultra Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Road Glide Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Road Glide Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)

Harley-Davidson malowanie ApexHarley-Davidson malowanie Apex fot. Harley-Davidson

Harley-Davidson z malowaniem Apex odwróci każdą głowę

Trzeba przyznać, że motocykle w bojowych barwach wyglądają bardzo efektownie. Artyści, którzy zaprojektowali nowe malowanie, inspirowali się "rozmytym zarysem kultowego modelu XR750 widocznego w świetle reflektorów w czasie wyścigu Indy Mile". Taką informację można znaleźć w informacji prasowej.

Rzeczywiście kolory i linie nawiązują do wyglądu zbiornika paliwa legendarnego motocykla Harley-Davidson XR750 startującego w wyścigach flat track (taki amerykański żużel). XR750 nie dawał szans rywalom wygrywając najwięcej wyścigów w historii amerykańskiego stowarzyszenia motocyklistów AMA. Takim motocyklem jeździł też słynny stunter motocyklowy Evel Knievel. Oprócz tego harleyowcy startowali w wyścigach górskich i enduro. Krótko mówiąc, to kawał historii tego sportu.

Nie wszyscy to wiedzą, ale Amerykanie dalej ścigają się współczesnymi Harleyami i to w najpotężniejszych turystycznych odmianach. Zespół fabryczny Harley-Davidson Screamin’ Eagle właśnie broni mistrzostwa MotoAmerica King of the Baggers zdobytego w 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.