BMW Motorrad po陰czy這 si造 z najlepszymi kanadyjskimi konstruktorami. Powsta造 wyj徠kowe motocykle

BMW Motorrad nawi您a這 wsp馧prac z kanadyjskimi konstruktorami. Efektem ich pracy s trzy wyj徠kowe motocykle R 18.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

BMW Motorrad nie pierwszy raz weszło w współpracę z innymi konstruktorami. Teraz zdecydowano się na trzech najlepszych z kanady, dzięki czemu można było stworzyć trzy wyjątkowe motocykle R 18.

Zobacz wideo Harley-Davidson Livewire

Roland Stocker, który był ściśle zaangażowany w tworzenie motocykla produkcyjnego, był zachwycony tym co udało się stworzyć konstruktorom. Zauważył ich kunszt, wizję i jakość pracy, a przy okazji zwrócił uwagę na młody wiek konstruktorów.

R 18 jest napędzany silnikiem o pojemności 1802 cm3, który jest najmocniejszym dwucylindrowym boxerem, jaki kiedykolwiek zamontowano w seryjnym motocyklu. To, w połączeniu z klasycznie inspirowanym designem, sprawia, że ??jest to idealne płótno dla indywidualistów. Tak przynajmniej uważa producent.

Twórcami tych wyjątkowych maszyn byli Jay Donovan z Victorii w Kolumbii Brytyjskiej, Augment Motorworks z Toronto, Ontario i Konquer Motorcycles z Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej.

Prawo jazdy kategorii BLista pojazdów na prawo jazdy B jest zaskakująco długa. I właśnie teraz to ważne

Donovan nazwał swoje dzieło – R 18 Future Cafe. Projekt rozpoczął się od przekierowania wydechu w górę, nad głowicą cylindra i prosto do tyłu, kończąc pod siedzeniem. Zbiornik paliwa został całkowicie przeprojektowany, górna część jest wykończona gołym, polerowanym aluminium, a przednie i tylne błotniki są ścięte i wykończone na czarno, aby nadać mu elegancki wygląd.

Drugi projekt został wykonany przez Augment Motorworks. Swój projekt nazwali – R 18 Tattooed Chopper. Projekt był prowadzony przez Nicka Acostę, który inspirował się klasycznymi amerykańskimi chopperami i ma inspirowany tatuażami lakier w połączeniu z ręcznie wykonanym mocowaniem reflektora, kierownicą z wysokim trzymaniem, specjalnym wydechem. Posiada również niestandardowe siedzenie.

Ostatni projekt wykonała firma Konquer Motorcycle. Ich R 18 Diamond Custom, którego projektem kierował Rob Thiessen to motocykl opisywany jako fabryczny dragster, który łączy metaliczny brąz z zmodyfikowanymi przednimi i tylnymi błotnikami. Niestandardowe siedzisko ma motyw rombu, a całość ma być długa i niska. Widać pomalowane na złoto logo BMW.

Dzieła stworzone przez Kanadyjczyków udowadniają jak ważne jest tworzenie motocykli, które inspirują twórców i właścicieli jednośladów. Jak ważna jest baza, którą można uformować.

Wi璚ej o: