BMW daje bonus za bycie eko. Dopłaca do nowego auta nawet 17 tys. zł

Samochody hybrydowe, elektryczne czy spalinowe z niską emisją spalin to przyszłość na ulicach polskich miast, niezbędna dla ich zrównoważonego rozwoju. Producent marek BMW i MINI ma pomysł, jak zachęcić polskich kierowców do przesiadki do takich aut. W ramach programu EcoBonus proponuje duże dopłaty do zakupu niskoemisyjnych czy elektrycznych modeli.

Odmłodzenie floty polskich samochodów to coraz ważniejszy temat. Raz po raz słyszymy o kolejnych europejskich miastach, które bardzo poważnie rozważają wniesienie zakazu wjazdu do miast samochodów z silnikami spalinowymi. To jeszcze daleka przyszłość, ale już wiele europejskich aglomeracji wprowadza zakazy dla aut nie spełniających ostrych norm emisji Euro 6. Albo w ogóle ich nie wpuszcza do ścisłego centrum, albo nakłada horrendalne opłaty za wjazd. Takie podejście nie może dziwić. Musimy dbać o środowisko i jakość powietrza w naszych miastach. Niestety, samochody jeżdżące po Polsce należą do najstarszych w Europie. W trosce nie tylko o środowisko, ale też po prostu nasze zdrowie i jakość życia trzeba to zmienić. Stąd coraz częściej pojawiają się takie inicjatywy jak EcoBonus.

Kogo obejmuje program BMW EcoBonus?

Program EcoBonus skierowany jest do klientów, którzy zamierzają kupić nowy samochód BMW lub MINI. Premiowane są przede wszystkim samochody hybrydowe oraz elektryczne, ale koncern z Bawarii ma w swojej ofercie również auta z efektywnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, które spełniają rygorystyczne normy emisji Euro 6. Program obejmuje modele BMW i MINI, których emisja CO2 nie przekracza 130 g/km. Jednocześnie klienci otrzymają możliwość oddania w rozliczeniu swojego dotychczasowego auta.

Na jak wysokie dofinansowanie może liczyć kierowca?

- 17 000 zł brutto w przypadku BMW. Dofinansowanie obejmuje posiadaczy samochodów z normą emisji Euro 4 lub niższą

- 8 500 zł brutto w przypadku samochodów MINI. W brytyjskiej marce na dofinansowanie mogą liczyć właściciele aut z normą Euro 5

Jakie samochody objęte są programem EcoBonus?

BMW i MINI w programie EcoBonus oferują wszystkie modele, które emitują mniej CO2 niż 130 g/km. W ofercie koncernu jest aż 131 takich modeli.

BMW jest jedną z najbardziej innowacyjnych marek w branży. Kiedy większość producentów uważała silniki elektryczne za ciekawostkę i bardzo daleką przyszłość, to BMW powołało do życia rodzinę "i". Należy do niej elektryczne miejskie auto i3 (we Frankfurcie zadebiutowała mocniejsza wersje i3s) oraz futurystyczny, hybrydowy supersamochód i8.

BMW i3 2017BMW i3 2017 fot. BMW

Niemcy mają w ofercie także sporo hybryd. To nie tylko rozsądne i mniejsze samochody, ale także flagowe modele. Wystarczy tu wspomnieć olbrzymiego SUV-a X5 lub limuzynę serii 7 w bardzo szybkim, nastawionym na osiągi wydaniu 740e iPerformance. Niedawno hybryda pojawiła się także w ofercie MINI. To SUV Countryman.

A jeżeli ktoś wciąż nie jest przekonany do silników elektrycznych, to może się zdecydować na jeden z samochodów z klasycznym napędem. Ciekawym wyborem może być BMW 520d o emisji CO2 wynoszącej zaledwie 109 g/km, wyposażone w silnik diesla spełniający najostrzejszą normę Euro 6. Dodatkowo z modelem 520d EfficientDynamics BMW może pochwalić się najniższym poziomem emisji CO2 wśród limuzyn premium. A wszyscy, którzy szukają małego i stylowego auta z pewnością zajrzą do oferty MINI. Oprócz wspomnianego Countrymana znajdziemy tam też m.in. klasycznego i kultowego hatchbacka, piękne Cabrio oraz praktyczne kombi Clubman.

BMW serii 5 G30BMW serii 5 G30 fot. BMW

Co ważne, udział w akcji biorą udział wszyscy polscy dealerzy BMW oraz MINI, więc z EcoBonusu może skorzystać każdy niezależnie od miejsca zamieszkania. Program ruszył na początku września i będzie trwał do końca tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.