Rower z kwadratowymi "kołami"? Jeszcze jak! Wykorzystano dobrze znany mechanizm

Na popularnym kanale "The Q" opublikowano film dokumentujący powstanie kolejnej niecodziennej konstrukcji. Tym razem chodzi o rower z "kwadratowymi kołami".

"The Q" to jeden z najbardziej charakterystycznych kanałów na YouTube. Sukces i popularność (ponad 13,3 mln subskrybentów) jego twórcy zawdzięczają swojej kreatywności i tworzeniu kompletnie niepotrzebnych, ale jakże interesujących kreacji takich jak np. gigantyczne zapałki, czy rower z napędem na oba koła. Teraz wpadli na kolejny genialny pomysł, jakim jest rower z kwadratowymi kołami.

Zobacz wideo

Rower z "kwadratowymi kołami". Niezupełnie

Jak można wyczytać z opisu filmu - "Poznajcie prawie normalny rower, ale z jedną modyfikacją — kwadratowymi kołami! Ta koncepcja w pełni się sprawdza i możesz jeździć i skręcać. Stworzenie i zamontowanie kwadratowych kół na rowerze było jednym z najbardziej szalonych projektów, jakie kiedykolwiek zbudowaliśmy". Nie są to jednak "koła" w tradycyjnym ujęciu, a kwadratowe ramy, na których suną oparte na rowerowych łańcuchach gąsienice. Cały proces twórczy możecie obejrzeć poniżej:

 

W skrócie, na rogach kwadratowych ram przymocowano zębatki, na których opięte zostały łańcuchy zespawane między sobą stalowymi szczebelkami. Do nich z kolei przykręcone zostały gumowe segmenty wycięte z bieżnika rowerowej opony. Tak przygotowane gąsienice sprawdzą się jednak jedynie na idealnie prostych chodnikach. Ze względu na naturalne ograniczenia poruszanie się takim rowerem może być równie dobrze wykorzystywane jako tortura dla niestosujących się do przepisów cyklistów.

Szalone rowerowe konwersje

Na kanale "The Q" nie brakuje innych nagrań dotyczących rowerowych przeróbek. Wystarczy wymienić jednoślad przystosowany do jazdy po lodzie, który zamiast kół zyskał olbrzymie ostrza. Do tej pory (17.04) nagranie z gąsienicowym rowerem obejrzało już prawie 5 mln użytkowników. Podejrzewamy, że będzie to jedno z najpopularniejszych materiałów na tym kanale. Przy okazji życzymy twórcom jeszcze więcej dziwnych i zarazem intrygujących pomysłów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.