Bullitt w nowej odsłonie, a nakręci go Steven Spielberg. Kto za Steve'a McQueena?

Znawcy kina z pewnością pamiętają film "Bullitt", w którym zagrał Steve McQueen. Kultowa scena szaleńczego pościgu ulicami San Francisco jest uznawana za jedną z najlepszych w historii kinematografii. Współczesną wersję filmu nakręci Steven Spielberg, który znalazł już odpowiedniego aktora do głównej roli detektywa Bullita.

Film "Bullitt" z 1968 roku jest obowiązkową propozycją dla każdego fana motoryzacji. Scena pościgu, w której Steve McQueen za kierownicą Forda Mustanga ściga się z Dodgem Chargerem, trwa prawie 10 minut i do dzisiaj jest uznawana za jedną z najlepszych scen motoryzacyjnych w historii kina. Jeśli ktoś nie pamięta tego emocjonującego fragmentu, robiącego wrażenie na widzach do dziś, albo nigdy jej nie widział, zamieszczamy wycinek filmu dla przypomnienia.

 

Od premiery legendarnego obrazu, za którego reżyserię odpowiada Peter Yates, minęło 54 lata. Teraz historię detektywa Franka Bullita jeżdżącego charakterystycznym zielonym Mustangiem, zamierza odkurzyć Steven Spielberg. Reżyser nie chce jednak nakręcić remake'u oryginału, a zupełnie nową opowieść. Scenariusz na ten moment nie jest znany. Nie wiadomo, w jakich czasach zostanie osadzona fabuła. Ciężko też powiedzieć, czy na srebrnym ekranie w motoryzacyjnej roli ponownie zobaczymy Mustanga. Wiadomo już za to, kto zagra Bullitta.

Jak informuje filmweb.pl, w postać głównego bohatera wcieli się Bradley Cooper - gwiazdor i reżyser filmu "Narodziny gwiazdy". Co ciekawe, aktor poza rolą Bullitta zajmie się również produkcją wspólnie ze Spielbergiem. Co więcej, wśród producentów są również osoby z rodziny nieżyjącego Steve'a McQueena - syn Chad McQueen i wnuczka Molly McQueen.

Ford Mustang Bullitt

Zielony Ford Mustang stał się symbolem popkultury. Amerykański producent samochodów budował nawet specjalne wersje Mustanga o takiej właśnie nazwie, a pojazdy te były produktami o niesamowitym ładunku emocjonalnym. W specjalnej, bulgoczącej i zadziornie wystylizowanej wersji Bullitt, oferowana była IV generacja, V generacja oraz VI generacja sportowego samochodu. Odmiany te wyróżniały się przede wszystkim lakierem Dark Highland Green, nawiązującym do koloru auta filmowego.

Nowy Ford Mustang BullittNowy Ford Mustang Bullitt fot. Ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.