Thule Motion 3 to boksy do naprawdę nowoczesnych samochodów

Thule zaprezentowało nowy bagażnik dachowy, który wygląda, jakby mógł latać. Celem projektantów było dopasowanie wzornictwa i właściwości aerodynamicznych do najnowocześniejszych aut, również tych na prąd.

Szwedzka firma od pewnego czasu miała w swojej ofercie prawdziwy hit, bagażnik samochodowy Thule Motion XT. Teraz zastąpił go nowy model Motion 3, a raczej cała linia dachowych boksów prezentujących się jak eksperymentalne konstrukcje dla sił powietrznych. Wszystko po to, aby zainteresować wyglądem właścicieli nowoczesnych opływowych aut, przede wszystkim z elektrycznym napędem, bo to dla nich ma znaczenie każdy kilometr pokonany pomiędzy ładowarkami.

Zobacz wideo Hyundai Ioniq 5N. Elektryczne GTI

Bagażniki Thule Motion 3 wyglądają jak bombowiec B-2 przyczepiony do dachu

Zgrabny aerodynamiczny profil ze zintegrowanym uchwytem i płaskim przodem nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale i zmniejsza opór stawiany powietrzu przez boks zamontowany na dachu, bez obniżania jego praktyczności.

Te zmiany sprawiają, że box dachowy rozcina powietrze skuteczniej, przez co obniża się zużycie paliwa. Nowy projekt poprawia właściwości aerodynamiczne boxu, jednocześnie nie ograniczając jego pojemności

– wyjaśnia Bjorn Strid, Director Product Management w Thule.

 

Producent chwali się, że wygląd zewnętrzny to dopiero początek zalet nowej serii bagażników Thule Motion 3. Oprócz tego wzmocniono ich pokrywy, dzięki temu są sztywniejsze i łatwiej je zamykać oraz otwierać. Tę czynność można ułatwić jeszcze bardziej przez wyposażenie ich w opcjonalne paski do zamykania. Oprócz tego do serii Thule Motion 3 da się dokupić wiele innych akcesoriów: torby Thule GoPack, praktyczne wyściółki z możliwością konfiguracji ich ustawienia i wewnętrzne diodowe oświetlenie. Z tego powodu można narzekać, że już nawet w przypadku boksów do ceny bazowej należy dodać cenę opcji, ale z drugiej strony w ten sposób zapłacimy tylko za wyposażenie, które jest nam potrzebne. Poza tym długa lista opcji i dodatków to cecha charakterystyczna wielu produktów klasy premium, a nie tylko samochodów.

Nowa linia dachowych boksów Thule Motion 3 jest dostępna w sklepach od początku kwietnia br. w cenach od 3599 zł do 4749 zł, w zależności od wielkości. Do wyboru jest wiele wersji w różnych rozmiarach, w tym dwie nowe o niskich profilach, co ułatwi optymalne dobranie bagażnika do potrzeb oraz charakteru auta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.