Puma zrobiła buty z Porsche. Jedne są starsze, a drugie są nowsze

Współpraca dwóch ikon ma się w najlepsze. Puma zaprezentowała kolejne dwie pary butów zaprojektowanych we współpracy z Porsche. Mają uczcić powstanie modelu 911 S/T i będą bardzo rzadkim widokiem.

Puma podeszła do zadania upamiętnienia legendy, jaką jest Porsche 911 S/T bardzo sprytnie. Zaprojektowała dwie pary różnych butów w kolorach przypominających odpowiednio: oryginalny model 911 S/T z 1972 r., który stanowił specjalną wersję 911 S 2.5 i zdominował wyścigi GT w tym czasie, oraz nowe wydanie lekkiej sportowej wersji Porsche 911 dla purystów, które nosi taką samą nazwę S/T, ale już oficjalnie. To nie wszystko. Obuwie, które kojarzy się z klasycznym modelem Porsche z lat 70. to model w stylu retro (wariacja modelu Palermo z przełomu lat 70. i 80.), a drugie wzorowane na współczesnym Porsche 911 S/T ma wygląd i rozwiązania z lat 80. ubiegłego stulecia. Chodzi model Rider FV w unikalnej wersji. Oba są bardzo ładne.

Więcej wiadomości na temat ciekawych motoryzacyjnych gadżetów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Buty Puma x Porsche 911 S/T to nie lada gratka. Ich kupno będzie graniczyć z cudem

Jest też zła wiadomość. Do sprzedaży trafią zaledwie 1972 sztuki pierwszego modelu butów Puma x Porsche oraz 1963 drugiego z nich. W przypadku samochodów to niska liczba, a jeśli chodzi obuwie, dostępność będzie wręcz śladowa. Dlatego łatwo się domyślić, co się z nimi stanie po pojawieniu się w sklepach. Natychmiast znikną, a potem wrócą wystawione na portalach aukcyjnych za niebotyczne kwoty. Na tak rzadkie i atrakcyjne produkty zawsze czają się spekulanci, zwłaszcza jeśli należą do dóbr luksusowych albo branży streetwear.

Szkoda, bo jeden i drugi model butów zaprojektowanych przez niemiecką firmę Puma we współpracy z Porsche mi się podoba. Co jest wyjątkowego w nowych modelach Pumy? Na pewno kolorystyka, która bezpośrednio nawiązuje do lakierów oraz elementów charakterystycznych dwóch Porsche 911 S/T, tego z 1972 r. i tego z 2023 r. Do tego każda para ma indywidualny numer po wewnętrznej stronie cholewki, aby nie mieć wątpliwości co do ich unikalności. Z tyłu modelu retro jest numer startowy Porsche 911 S/T, czyli "56", a przy sznurowadłach znajdziemy znaczek, z klasycznym logo Porsche, który można odczepić i schować albo powiesić na pamiątkę.

 

Sprzedaż butów Puma x Porsche zacznie się w różnym czasie w różnych miejscach

Z nowszym modelem jest podobnie. Z tyłu umieszczono liczbę "63" symbolizującą rok rozpoczęcia produkcji sportowych aut przez Porsche, w środku języka jest unikalny numer, a na zewnątrz efektowną przywieszkę i liczne detale wzorowane na najnowszym, najlżejszym i najdroższym modelu Porsche 911 generacji 992. Do tego dostaniemy dwie pary sznurówek i elegancki worek, w którym można przechowywać nasz nowy skarb.

Tak jak wspomniałem na wstępie z zakupem limitowanego obuwia Puma x Porsche z okazji powstania modelu 911 S/T może być spory problem. Przedsprzedaż butów dla wybrańców ruszy 5 września w salonie typu pop-up, który zostanie postawiony na salonie samochodowym IAA Mobility w Monachium. Regularna sprzedaż rozpocznie się 6 września w sklepie internetowym Porsche (shop.porsche.com), oraz w sklepach stacjonarnych zlokalizowanych w muzeum tej marki w Stuttgarcie-Zuffenhausen oraz sklepach firmowych w Zuffenhausen i Weissach. Z kolei sprzedaż na stronie Puma zacznie się 14 września w USA i 24 wrześnie w Europie. Ceny nie zostały podane, ale to nie ma wielkiego znaczenia. Dostępność pewnie zakończy się w tych samych dniach. W materiale wykorzystano zdjęcia producentów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.