Zegarki G-Shock kończą 40 lat. Z rej okazji powstały wersje limitowane

Marka G-Shock powstała w 1983 r., czyli za chwilę kończy 40 lat. Z tej okazji powstały limitowane edycje zegarków, które również trafiły do Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zegarki mogą mówić o statusie społecznym, o zainteresowaniach lub o tym jaki prowadzimy styl życia. Są jednak firmy, które nosi się ze względu na trwałość. Takie właśnie produkty tworzy G-Shock.

Zobacz wideo Pod maską luksusowego Porsche przemycał zegarki na Ukrainę

Zegarki G-Shock w założeniu mają być odporne na upadek, siły odśrodkowe i wodoszczelne, a także wstrząsy. Firma powstała w 1983 r. i od tamtej pory wierna jest swoim założeniom. Z okazji 40 urodzin firma wprowadza dwa limitowane modele z linii ANNIVERSARY FLARE RED.

Pierwszy z nich należący do linii Premium to model Mudmaster GWG-2040FR, drugi natomiast należy do linii EXLUSIVE o referencji MTG-B3000. Obydwa czasomierze zainspirowane zostały rozbłyskiem słonecznym, któremu towarzyszy wydzielenie ogromnej ilości energii.

Bezel obydwu czasomierzy zrobiony jest z warstw włókna węglowego, włókna szklanego oraz elementów fluorescencyjnych, które po naświetleniu świecą w ciemności. Ze względu na unikalność cięcia włókien, to nie trafi się dwóch identycznych modeli.

Każdy z zegarków z kolekcji FLARE RED otrzymał unikatowy grawer w postaci logo, które zostało zaprojektowane specjalnie na 40-lecie marki G-SHOCK przez amerykańskiego artystę, Erica Haze.

Obydwa limitowane modele wyposażone zostały w technologię Tough Solar, Multi-Band 6, Waveceptor. Tarcze modeli zabezpieczono odpornym na zarysowania szkłem szafirowym.

Model Mudmaster GWG-2040FR jak został dodatkowo uszczelniony na błoto i posiada Triple-Sensor (pomiar ciśnienia, kompas, termometr). Z kolei model MTG-B3000 został wyposażony w Bluetooth i możliwość synchronizacji z aplikacją oraz dostęp do dodatkowych funkcji.

Obydwa modele zostały już sprowadzone do Polski i są dostępne w salonach o statusie G-SHOCK PRO PARTNER.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.