Bentley ma swoje buty. Idzie w ślady innych producentów

Bentley przy współpracy z The Surgeon stworzył własną kolekcję butów. Za drugą z marek stoi Dominic Ciambrone.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bentley poszedł śladem innych producentów motoryzacyjnych i stworzył własną kolekcję sneakersów. Pomaga mu w tym Dominic Ciambrone, który stoi za marką The Surgeon.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Współpraca rozpoczęła się na początku tego roku. Ciambrone odwiedził siedzibę firmy Bentley w Crewe w Anglii, aby zobaczyć, jak działa dział personalizacji marki Mulliner i jak najlepiej dopasować produkcję butów do potrzeb klientów.

Wspólnie stworzyli limitowaną serię butów, które skupiają się na produktach brytyjskiej marki. Stworzono również jedną specjalną parę, która zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu w Art Basel Miami.

Limitowane modele charakteryzują się charakterystycznym dla firmy Bentley’a wykończeniem, takim jak diamentowe pikowanie i haft krzyżykowy, a nawet wykorzystują te same skóry, co producent samochodów. Wszystkie bazują na sneakersach Adidas Forum Low.

Pierwsza seria koncentruje się na wydajności. Inspiracją dla niej była seria S i Speed ??firmy Bentley. Charakteryzują się kombinacją kolorów Titan Grey i Cricket Ball w kolorze głębokiej czerwieni. Zostały zaprojektowane tak, aby przywoływać skojarzenia z sylwetką modelu Continental GT Speed ??Convertible.

Drugi model koncentruje się na dobrym samopoczuciu. Tutaj za wzór wykorzystano modele Azure. Te buty są w kolorze niebieskim Portofino. Dokładnie inspirują się modelem Bentayga Extended Wheelbase Azure.

Ostatnia para od The Surgeon opiera się na modelu, który jeszcze nie został zaprezentowany. Buty mają metaliczną czarną i antracytową ciemnoszarą powierzchnię zewnętrzną Beluga.

Te ostatnie zostaną zaprezentowane na targach Art Basel Miami w przyszłym miesiącu wraz z niestandardowym pojazdem Bentley’a stworzonym przez Mulliner. Te dwa elementy będą sprzedawane razem, a zainteresowanych kupujących zachęca się do kontaktu z lokalnym dealerem firmy Bentley w Ameryce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.