Buty wzorowane na włoskim superaucie. Efekt współpracy firm Ferrari i Puma

Świat mody i świat motoryzacji często się przenikały. Wielkie domy mody udostępniały swoje nazwy na specjalnych modelach samochodów, a producenci aut od dawna tworzą własne kolekcje przy pomocy znanych marek modowych. Teraz przyszedł na kolejny tego przykład.

Puma i Ferrari od dawna tworzą wspólne kolekcje. Rozbrykany koń i dziki kot wchodzili w kolaborację już wcześniej i teraz tworząc nowe buty udowadniają, że takie połączenia mają sens.

Sneakersy od Pumy z logo włoskiego producenta nazywają się Ferrari ION F. Wzorowane były na modelu Ferrari SF90 Stradale. Widać inspiracje tym modelem poprzez proste linie. Tylna część buta przywodzi na myśl przedni spojler we wspomnianym aucie. Na wysokości kostki natomiast jest dzianinowa skarpeta zintegrowana z pozostałą częścią obuwia.

Wisienką na torcie jest czarna klamra, która poza wyglądem ma również trzymać stopę użytkownika, tak, aby but był wygodny w użytkowaniu.

Kolorem podstawowym jest oczywiście czerwień, ale można również zakupić w kolorze czarnym. Na przedzie widoczny jest charakterystyczny koń Ferrari.

Ferrari ION F są częścią nowej kolekcji włoskiego producenta, która inspirowana jest krzywiznami aut Ferrari i ludzkiej natury, która daje wyraz w ubraniach. Obecnie buty można kupić w wybranych sklepach stacjonarnych Pumy i Ferrari oraz sklepach internetowych. Cena to 450 dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.