Dużo radości na dzień dziecka. Nowe samochodowe zestawy Lego Speed Champions

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się dzień dziecka, dla kogoś lub dla siebie, mamy znakomity pomysł. Wkrótce ruszy sprzedaż nowych zestawów klocków Lego z serii Speed Champions. Jest w czym wybierać.

Nowe zestawy będzie można zakupić dopiero od 1 czerwca 2021 r., ale być może małe i duże dzieci będą w stanie poczekać kilka dni. Naszym zdaniem warto. Wśród nowości znalazły się ikony amerykańskiej i europejskiej motoryzacji, modele nowych samochodów oraz klasyków w różnych cenach.

Zobacz wideo Do Studia Biznes przyjechał Jeep Compass w hybrydowej wersji plug-in

Wśród nowych motoryzacyjnych zestawów duńskiej firmy produkującej wyjątkowe klocki od 1958 roku są następujące zestawy:

Toyota GR Supra A90. Chodzi o aktualny model. Replika jest spora (16 cm długości), składa się z 299 części i ma jaskrawożółty kolor. Oprócz sportowego coupe Toyoty w komplecie znalazł się również jej minikierowca w kombinezonie wyścigowym z kaskiem i kluczem. Zestaw LEGO Speed Champions Toyota GR Supra ma numer 76901 i kosztuje 89,99 zł.

Kolejne zestawy spodobają się miłośnikom amerykańskiej motoryzacji. Fani działu części zamiennych koncernu Chrysler nazwanego Mopar chętnie zawieszą oko na komplecie składającym się z Top Fuel Dragstera oraz kultowego Dodge'a Challengera z 1970 roku, takiego samego jak w filmie "Znikający punkt".

Dragstery są najlepiej przyspieszającymi pojazdami na świecie. Najlepsze osiągają prędkość 540 km/h w mniej niż 4 sekundy. A Challenger? W końcu czymś trzeba dojechać na drag strip. Komplet nazywa się Mopar Dodge//SRT Top Fuel Dragster i 1970 Dodge Challenger T/A, składa z 627 elementów, ma numer 76904 i kosztuje 279,99 zł.

Toyota Supra A90Toyota Supra A90 fot. Lego

Lego nie zapomniało o żadnym koncernie z "Wielkiej Trójki"

Nieco tańszy od niego jest zestaw samochodów Forda. Komplet o nazwie Ford GT Heritage Edition i Bronco R, składa się właśnie z tych aut. Ford GT jest aktualną wersją tego modelu, a nie klasykiem z lat 60. Wersja GT Heritage Edition to hołd złożony kierowcy, który w 1966 roku pomógł Fordowi wygrać z Ferrari.

Tę historię można obejrzeć w filmie "Le Mans '66: Ford vs Ferrari". Drugim elementem zestawu jest również nowy i też wyczynowy Ford Bronco R przygotowany do terenowych rajdów długodystansowych Baja. A komplet 660 klocków da się kupić za 219,99 zł. Zestaw ma numer 76905.

Firma Lego nie zapomniała też o fanach ostatniego koncernu z tzw. Wielkiej Trójki - General Motors. Dla nich został przygotowany zestaw składający się z dwóch Chevroletów Corvette. Pierwszy to klasyk z 1968 roku w czerwonym kolorze. Zestaw uzupełnia zupełnie nowa wyścigowa wersja Corvette C8.R z 2020 roku.

Są też minifigurki kierowców klasycznie ubranych w kombinezony i kaski oraz wyposażonych w klucze. Zeastaw o nazwie Samochód wyścigowy Chevrolet Corvette C8.R i 1968 Chevrolet Corvette ma numer 76903, składa się z 512 klocków i kosztuje 179,99 zł.

Dodge Challenger i Top Fuel DragsterDodge Challenger i Top Fuel Dragster fot. Lego

Stary Kontynent reprezentują: Koenigsegg i McLaren

Fani europejskich samochodów też znajdą coś dla siebie. Lego przygotowało dwa mniejsze zestawy, ale można z nich złożyć wyjątkowe auta. Jednym z nich jest Koenigsegg Jesko, niesamowite hiperauto niedużego szwedzkiego producenta.

Koenigsegg Jesko jest nieprawdopodobnie skomplikowany. Ma silnik o mocy 1600 KM oraz skrzynię biegów o 9 przełożeniach i aż 7 sprzęgłach. Zestaw LEGO® Speed Champions Koenigsegg Jesko o numerze 76900 jest nieco prostszy. Składa się z 280 elementów i kosztuje 89,99 zł.

Tyle samo kosztuje ostatnia nowość. To kolejny sportowy pojazd z Europy. Chodzi o nowego McLarena Elva bez dachu i przedniej szyby. Z zestawem Lego jest wszystko w porządku, oryginał również jest ich pozbawiony. Chyba, że klienci będą bardzo nalegać.

Dopiero wtedy McLaren sprzeda im bardziej cywilizowaną wersję. Za to obie mają imponujące jednostki napędowe. Silnik V8 poj. 4 litrów i mocy ponad 800 KM pozwala przyspieszyć do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, a do 200 km/h w 6,7 sekundy. Zestaw Lego nazywa się po prostu McLaren Elva i ma numer 76902 i jest złożony z 263 części. Jego cena to również 89,99 zł.

Wszystkie opisane zestawy należą do samochodowej serii klocków Speed Champions i będzie można je kupić od 1 czerwca 2021 roku. Czas start!

Koenigsegg JeskoKoenigsegg Jesko fot. Lego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.