Kierownica Thrustmaster SF1000 to marzenie każdego fana Formuły 1

Zwłaszcza kibice Scuderii Ferrari śnią o takim wyposażeniu domowej konsoli po nocach. A jeśli nie to powinni, bo Thrustmaster Ferrari SF1000 Edition jest idealną repliką kierownicy z aktualnego bolidu F1. Realizacja takiego marzenia będzie sporo kosztować.

Thrustmaster jest jednym z wiodących producentów profesjonalnych akcesoriów to wyścigowych oraz rajdowych symulacji. Firma od lat wypuszcza produkty na licencji Ferrari, ale w sezonie 2021 przeszła samą siebie.

Nowa kierownica Thrustmaster Ferrari SF1000 Edition jest repliką 1:1 tej z prawdziwego bolidu Ferrari SF21 którym w tym roku startują kierowcy tego teamu: Charles Leclerc oraz Carlos Sainz Jr. Producent skopiował nawet wyświetlacz ciekłokrystaliczny umieszczony w jej centrum.

Wprowadzenie tak skomplikowanego akcesorium przez firmę Thrustmaster ułatwił fakt, że konstrukcja bolidu Ferrari SF21 na sezon 2021 Formuły 1 nie zmieniła się znacząco w porównaniu z zeszłorocznym modelem SF1000. Fani e-racingu i czerwonej stajni ze skaczącym koniem mają unikalną okazję grać używając niemal identycznego urządzenia jak gwiazdy Formuły 1.

 

Na kierownicy Thrustmaster Ferrari SF1000 Edition jest aż 25 różnych przycisków i przełączników z charakterystycznymi oznaczeniami, m.in.: "oil", "radio" i "drink". Nie wiadomo tylko, czy po wduszeniu tego ostatniego, rzeczywiście ktoś serwuje drinki. Za to na pewno szkielet kierownicy został tak jak w oryginale wykonany w 100 proc. z laminatu włókien węglowych popularnie zwanego "karbonem".

Thrustmaster Ferrari SF1000 EditionThrustmaster Ferrari SF1000 Edition fot. Thrustmaster

Thrustmaster Ferrari SF1000 Edition jest z karbonu, gumy i aluminium

Uchwyty zostały wykonane z gumy, a magnetycznie sterowane dwukierunkowe łopatki z aluminium. Jeśli to dla jakiegoś gracza za mało można je wymienić na jeszcze bardziej zaawansowany akcesoryjny model T-Chrono Paddles. W centrum kierownicy umieszczono ekran o przekątnej 4,3 cala, który może przekazywać 69 różnych informacji.

Pełnię możliwości pokaże w tej chwili wyłącznie w grze F1 2020, ale i w innych symulatorach może być użyteczny. Jest też 15 diod sygnalizujących obroty silnika oraz dodatkowe dwa panele z trzema diodami każdy, które dają znać o komunikatach przekazywanych przez porządkowych za pomocą flag w trakcie wyścigu.

To wszystko brzmi imponująco, jednak taka przyjemność nie jest tania. Cena kierownicy na rynku brytyjskim to 330 funtów, czyli ponad 1700 zł. A to dopiero początek wydatków. Profesjonalne kierownice są modułowe. To znaczy, że do koła trzeba dokupić jeszcze bazę do mocowania wyposażoną w silniki direct drive, boks z pedałami, uchwyty, fotel... lista zdaje się nie mieć końca.

Kierownica Thrustmaster Ferrari SF1000 Edition jest kompatybilna z konsolami do gier Playstation 4 oraz 5 i Xbox One oraz Series X/S, a także z komputerami PC. Niezbędna będzie również gra F1 2020 Codemasters oficjalnie licencjonowana przez organizatora wyścigowej serii Formuła 1. 16 lipca 2021 odbędzie się premiera jej następcy, F1 2021.

Thrustmaster Ferrari SF1000 EditionThrustmaster Ferrari SF1000 Edition fot. Thrustmaster

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.