W Studiu Biznes Rolls-Royce Phantom. Mierzy 5,76 m i nie ma konkurenta

Choć na ulicy na samochody brytyjskiej marki natykamy się sporadycznie, to Rolls-Royce'a zna każdy. Phantom to flagowy okręt tego luksusowego producenta, który gra we własnej lidze. Na samym szczycie motoryzacji. Mieliśmy okazję przetestować go w Studiu Biznes.

Studio Biznes 12 października

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl. I dzisiaj ma dla wszystkich oglądających nie lada niespodziankę.

Niecodziennie widzi się na drodze mierzącego aż 5,76 metra długości Rolls-Royce'a Phantoma. Do Studia Biznes przyjechała wersja... krótka. Można jeszcze zamówić odmianę LWB, która ma prawie sześć metrów. Niezależnie od rozstawu osi, flagowy okręt Rolls-Royce'a to niedościgniony wzór limuzyny, którą napędza szlachetny silnik V12 o pojemności 6,7 litra. Phantom jest tak luksusowy i prestiżowy, że na rynku nie ma ani jednego bezpośredniego konkurenta. Każde kolejne wcielenie tego modelu przesuwa kolejne granice w motoryzacji.

Jak sprawuje się nowy Phantom? To sprawdził dla was Tomasz. Rozsiadł się nie tylko na imponującej tylnej kanapie, która rozpieszcza pasażerów, ale chwycił też za kierownicą. W końcu to krótki Phantom, stworzony dla klientów, którzy lubią sami prowadzić. Tych podobno jest bardzo dużo.

Zobacz wideo Zobacz test Rolls-Royce'a Phantom:

Phantom był wisienką na torcie

Bohaterem Studia Biznes był nie tylko Phantom. We wcześniejszych segmentach Łukasz Kijek rozmawiał z premierem prof. Markiem Belką o rozłamie w Radzie Polityki Pieniężnej. Innym tematem była kondycja złotego, nie zabrakło też wieści ze świata technologii.

Cały odcinek obejrzycie w tym miejscu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA