Tym razem Studio Biznes w Barcelonie. Pojechaliśmy tam sprawdzić Lexusa RZ 450e

W motoryzacyjnej części Studia Biznes nadawaliśmy dzisiaj z Barcelony. Tomasz Korniejew miał tam okazję przejechać się nowym Lexusem RZ 450e. Modelem przełomowym dla marki pod wieloma względami.

Studio Biznes 04 maja 2022 r.

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl.

Cały odcinek możecie obejrzeć w tym miejscu:

Zobacz wideo Zobacz dzisiejsze Studio Biznes:

Lexus RZ 450e - najważniejsze informacje

Lexus RZ to w pełni elektryczny crossover zbudowany na platformie e-TNGA, którą dzieli m.in. z Toyotą BZ4X. Lexus RZ 450e będzie napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 313 KM i momencie obrotowym 435 Nm. Zastosowanie po jednym silniku na każdą oś przekłada się na napęd na wszystkie koła, który został nazwany Direct4 i ma inteligentnie dopasowywać rozłożenie między przednią i tylną osią, tak aby w każdej sytuacji uzyskiwać możliwie największą przyczepność i najmniejsze przechylenia pojazdu. Układ ma zbierać dane z czujników kąta skrętu kół, siły przeciążenia czy położenia pedału przyspieszenia.

Lexus RZ 450e - osiągi

Producent zapowiada, że dwa silniki elektryczne pozwolą na rozpędzenie auta do setki w 5,6 s, a prędkość maksymalna będzie ograniczona do 160 km/h. Zużycie energii (wg WLTP) ma wynieść 18 kWh/100 km, co przy zastosowaniu baterii o pojemności 71,4 kWh ma pozwolić na przejechanie około 400 km. Producent informuje, że po 10 latach, bateria powinna zachować 90 proc. swojej pojemności.

Lexus RZ 450e - wymiary

  • długość: 4,80 m
  • szerokość: 1,90 m
  • wysokość: 1,64 m
  • rozstaw osi: 2,85 m
Więcej o: