Aston Martin DBX w Studiu Biznes. Wyjątkowy SUV grał z nami dla WOŚP

Dzisiaj wyjątkowy odcinek Studia Biznes. Dzień na planie i możliwość poznania Astona Martina DBX wylicytował nasz czytelnik. Cały dochód z aukcji trafił na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zobacz wideo Aston Martin DBX w Studiu Biznes. W słusznej sprawie:

Studio Biznes 6 kwietnia 2022 r.

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl.

W motoryzacyjnej części Studia Biznes wystąpił dzisiaj Aston Martin DBX. Cały odcinek możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo

Aston Martin DBX, czyli SUV niezwykły

Poza sportową stylistyką i jakością wykonania na najwyższym poziomie, projektanci postawili też na aspekty praktyczne. Bagażnik pomieści aż 823 litry bagaży, a po złożeniu tylnej kanapy uzyskamy dostęp do 1540 litrów przestrzeni. Na dach trafiły relingi umożliwiające montaż bagażnika czy uchwytów na narty. Dodatkowym ułatwieniem jest regulowana wysokość zawieszenia, które można podnieść (o 45 mm) lub opuścić (o kolejne 50 mm), dopasowując charakter auta do aktualnych potrzeb.

Do napędu DBX'a posłużył 4-litrowy benzynowy silnik V8, który generuje 550 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moment trafia na cztery koła za pośrednictwem 9-stopniowej przekładni automatycznej ("pożyczonej" od kolegów z AMG). Pod samochodem znajdziemy aktywne dyferencjały rozdzielające napęd pomiędzy osiami. Dlatego DBX świetnie sprawdza się na drogach, ale i poza nimi. Radzi sobie nie tylko w terenie, ale także jechać bokiem jak rasowy sportowiec. Wszystko za sprawą tylnego dyferencjału o ograniczonym poślizgu. Przy tym ma się rozpędzić do 100 km/h w 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekroczy 250 km/h.

Powyżej opis bazowej wersji, bo w ofercie już są mocniejsze propozycje... DBX707 ma ponad 700 KM.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.