Frankfurt 2009 | Peugeot iOn: elektryczny maluch

Peugeot i Citroen będą produkować samochody elektryczne. W salonach mają się pojawić już pod koniec przyszłego roku. Z pomocą Francuzom pospieszyła firma Mitsubishi

Peugeot Ion to prototyp miejskiego samochodu elektrycznego z 1993 roku. Rok później w krótkiej serii pojawiła się elektryczna wersja modelu 106. Niestety badania nad rozwojem tego rodzaju napędu zostały zarzucone. Szansą dla koncernu PSA na nadrobienie zaległości w tej dziedzinie okazała się współpraca z japońskim Mitsubishi , prowadzącym intensywne badania nad napędem elektrycznym. Zaowocowały one rozpoczęciem seryjnej produkcji modelu i-miev .

PSA i Mitsubishi podpisały porozumienie o współpracy w zakresie dalszego rozwoju napędów elektrycznych. Umożliwi to francuskiemu producentowi sprzedawać od końca przyszłego roku samochody elektryczne. Pierwszy z tymi wiadomościami pospieszył Peugeot, który już udostępnił pierwsze zdjęcie modelu iOn, nawiązującego nazwą do prototypu sprzed 16 lat. Francuski i-miev będzie sprzedawany także pod marką Citroen .

Dalszymi krokami PSA w kierunku produkcji samochodów typu "eco-friendly" będą Peugeot 3008 HYbrid4 planowany na 2011 roku, Citroen DS5 HYbrid4 (2011) i "wtyczkowóz" bazujący na technologii HYbrid4 (2012 rok).

Moto.pl - Mitsubishi i-MIEV - pierwsza jazda w Polsce

Marcin Lewandowski

i-miev: tym będziemy jeździć w przyszłości? ZOBACZ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Peugeot 106 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.