Zepsute elektryczne Audi? Wsadź do ryżu. Majsterkowicz wpadł na szalony pomysł

Być może znasz ten patent - telefon wpadł do wanny i teraz trzeba go osuszyć. Pierwsza myśl? Wsadzenie go do ryżu. Ten mężczyzna postanowił usunąć tak wilgoć ze swojego...auta.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bohaterem artykułu jest youtuber Rich Benoit znany z kanału Rich Rebuilds. Postanowił przetestować, czy obwody w aucie elektrycznym, podobnie jak w mniejszych sprzętach multimedialnych da się wysuszyć, umieszczając w pojemniku z ryżem. Tutaj jednak miska była zdecydowanie za mała...

Zobacz wideo Są takie samochody, wobec których ciężko przejść obojętnie! Prezentujemy Audi e-tron GT

Mężczyzna kupił Audi e-Tron GT za 56 tys. USD. Okazja, patrząc na przebieg ledwie 4200 km i cenę nowego auta na poziomie 110 tys. dolarów. Jednak auto po zalaniu to wyzwanie dla niejednego mechanika, tym bardziej dla osoby o tak chałupniczych zamiarach.

Woda spowodowała wiele usterek — m.in.  akumulatora wysokonapięciowego, układu chłodzenia i wspomagania kierowcy. Skoro wymiana podzespołów kosztowałaby fortunę, to Benoit wpadł na iście szalony pomysł umieszczenie nowego zakupu w ryżu. W tym celu wybudował ogromny pojemnik dla „pacjenta".

Dwie tony ryżu na ratunek. Skala projektu robi wrażenie

Dolna część karoserii Audi została całkowicie zanurzona w pudle, a widoczny był jedynie dach auta oraz przednia maska wraz z tyłem. Do zrealizowania swojego planu wykorzystał prawie dwie tony przeterminowanego ryżu. Zadbał więc o swoje dobre imię, aby nie zostać posądzonym o tak znaczne marnowanie żywności. 

Skoro telefony cudownie ożywają po kontakcie z ryżem, to czemu nie może stać się to samo z autem?

- stwierdził retorycznie

 

Kilkudniowy zabieg. Czy pacjent wyzdrowiał?

Pojazd spędził w pojemniku z ryżem kilka dni, a następnie został odkopany z ogromnej ilości zboża. Czy stał się zdatny do jazdy? Efekt okazał się piorunujący. Silnik auta odpalił, a samochód ruszył następnie z miejsca. Mimo, że wciąż wyświetlały się liczne komunikaty o błędach, to youtuber udowodnił, że w tym szaleństwie jest metoda. 

Póki co nie wiemy, czy auto zostało przywrócone do ruchu. Niemniej entuzjaści nieszablonowych napraw zyskali wielkie pole do popisu z autami elektrycznymi. A sam ryż ponownie odniósł triumf nad największymi zdobyczami technologii. Źródło: Autobild.de

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.