Klasa biznes na kołach. Volvo EX90 Excellence będzie rozpieszczać pasażerów

Podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju odbyła się światowa premiera Volvo EX90 Excellence. Ta wyjątkowa wersja wyposażenia w pełni elektrycznego SUV-a, ma za zadanie rozpieszczać pasażerów komfortem porównywalnym z wygodami klasy biznes prywatnych odrzutowców.

Volvo EX90 Excellence wyposażone w dwa silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła, nie bez powodu zadebiutowało w Chinach. Model ten najpierw będzie oferowany w Państwie Środka, ponieważ popyt na tego typu biznesowe pojazdy, prowadzone przez szoferów, jest największy właśnie na rynku chińskim. Szwedzki SUV odznacza się przede wszystkim przeprojektowanym przedziałem pasażerskim, w którym można odpocząć lub w spokoju zająć się pracą. Za przednimi fotelami wygospodarowano przestrzeń dla dwóch komfortowych foteli o sporym zakresie regulacji. 

Zewnętrznie Volvo EX90 Excellence zostało poddane kilku drobnym modyfikacjom w porównaniu z 7-miejscowym bratem, dzięki czemu nabrał bardziej ekskluzywnego wyglądu. Nadwozie ma dwukolorową kolorystykę oraz 22-calowe kute felgi o doskonałych właściwościach aerodynamicznych, zaprojektowane tylko do tej odmiany. 

 

Komfortowy przedział pasażerski

W kabinie pojawia się szereg zmian. Poza wspomnianymi indywidualnymi fotelami z tyłu, przy zagłówkach umieszczono dodatkowe, miękkie poduszki. Pomiędzy siedzeniami znalazła się lodówka, w której spokojnie zmieści się butelka schłodzonego napoju. Pasażerowie tylnych siedzeń mają pod ręką konsolę sterowania funkcjami pojazdu. Dotykowe panele są wkomponowane w powierzchnię z naturalnego drewna. Siedzenia są wyposażone w funkcją masażu (pięć różnych poziomów) i ogrzewania (trzy stopnie). Kryształowy przełącznik Orrefors służy do sterowania dozownikiem zapachu. Do wyboru są trzy różne aromaty. Klimatu w kabinie dopełnia nastrojowe oświetlenie o licznych punktach światła.

Do wyboru klienci będą mieli dwa różne materiały tapicerki: mieszaninę wełny lub Nordico. Ten drugi materiał jest stworzony z tekstyliów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak butelki PET i materiał pochodzenia biologicznego z lasów w Szwecji i Finlandii. Mieszanka wełny natomiast składa się z tkaniny certyfikowanej zgodnie ze ścisłymi normami zrównoważonego rozwoju w zakresie dobrostanu zwierząt, kwestii środowiskowych i społecznych.

Centralny ekran o przekątnej 14,5" daje dostęp do systemu informacyjno-rozrywkowego, a dzięki standardowemu połączeniu 5G, instalowane są aplikacje na ekranie głównym. System audio przygotowany jest do strumieniowego odtwarzania muzyki i podcastów. Pożądane dźwięki popłyną z głośników zestawu Bowers & Wilkins High Fidelity. To pierwsze Volvo z systemem Dolby Atmos, który czuwa nad przestrzennym brzmieniem tego perfekcyjnego zestawu audio. System jest specjalnie dostrojony do konfiguracji wnętrza czteromiejscowego EX90 Excellence, a głośniki zintegrowane z zagłówkami dodatkowo zwiększają wciągające wrażenia dźwiękowe. Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.plW materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.