Volkswagen ID.3 po liftingu jest gotowy. Poprawiono go w zgodzie z sugestiami klientów

Elektryczny Volkswagen ID.3 został poddany modernizacji. Producent informuje, że wysłuchał sugestii klientów i wiele z nich zostało zastosowanych w poprawionym samochodzie. Premiera wiosną 2023 roku.

Kompaktowy Volkswagen ID.3 budowany na platformie MEB, obecnie zjeżdża z taśmy zakładów w Zwickau i Dreźnie w Niemczech. W przyszłym roku do tej dwójki dołączy główna fabryka Volkswagena – w Wolfsburgu, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt.

Co zmieni się po liftingu? Podobno zespół inżynierów uwzględnił szereg sugestii klientów, aby ulepszyć auto i wzbogacić wyposażenie standardowe. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że już w podstawie pojawi się ekran systemu infotainment o przekątnej 12", podwójna podłoga bagażnika oraz konsola środkowa z dwoma uchwytami na napoje. W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że poprawkom poddano także wygląd zewnętrzny oraz skorygowano nieco wnętrze. Popracowano m.in. nad lepszymi materiałami wykończeniowymi w kabinie. Co ciekawe, kierownica w modelu ID. jest obecnie obszyta skórą - zostanie ona zastąpiona wysokiej jakości substytutem skóry.

Ford F-150 LightningDo Polski przyjechał Ford F-150 Lightning. Nie, to nie pomyłka. To część szerszej strategii

Odmłodzony ID.3 zyska nowe oprogramowanie i wydajniejszy procesor. System będzie mógł być aktualizowany zdalnie (over-the-air). Takie funkcje jak Plug&Charge oraz inteligentne planowanie trasy, uwzględniające stacje ładowania sprawią, że użytkowanie nowego ID.3 będzie jeszcze prostsze i wygodniejsze. Volkswagen zastosuje w nowym ID.3 najnowszą generację w pełni zintegrowanych systemów wspomagających kierowcę. Wśród nich na wyróżnienie zasługują np. dostępny za dopłatą system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej oraz Park Assist Plus z funkcją pamięci.

Polscy klienci już wkrótce będą mogli zamawiać wstępnie skonfigurowane wersje poprawionego Volkswagena ID.3: Life, Business, Style, Max i Tour. Ich specyfikacja jak i ceny zostaną przedstawione jeszcze w pierwszej połowy grudnia.

Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: