Ładowanie samochodów elektrycznych tańsze o 30 proc. Jakie warunki trzeba spełnić?

Użytkownicy samochodów elektrycznych, którzy pobiorą nową aplikację EV Klub Polska, mogą zapłacić kartą Visa za ładowanie swoich pojazdów na stacjach sieci GreenWay Polska z 30 proc. rabatem. Akcja potrwa do końca roku.

Ładowanie samochodu elektrycznego teraz może być tańsze. By załadować samochód elektryczny na stacjach GreenWay (sieć odpowiadająca za niemal 25 proc. ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w Polsce) z 30 procentowym upustem, należy pobrać i zarejestrować się w aplikacji EV Klub Polska, a następnie dokonać płatności z użyciem karty Visa. Visa chce w ten sposób wspierać upowszechnienie wygodnych, szybkich i bezpiecznych metod płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych.

Tańsze ładowanie będzie również obowiązywało na stacjach ładowania GO+EAuto, drugiego partnera strategicznego wśród operatorów stacji ładowania, który w Polsce dysponuje 45 stacjami. Użytkownicy aplikacji otrzymają do 10 proc. rabatu zarówno na szybkich, jak i wolnych ładowarkach.

Program to efekt współpracy Visa i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w partnerstwie z GreenWay, GO+EAuto i EV Klub Polska. To kolejne działanie organizacji płatniczej, by umożliwić konsumentom płacenie w wygodny sposób, np. za naładowanie pojazdu elektrycznego równie łatwo, jak w przypadku płatności przy dystrybutorze paliwa.

Bardzo nas cieszy zaangażowanie Visa w obniżanie kosztów podróży samochodem elektrycznym. Jazda elektrykiem wciąż jest znacznie tańsza od jazdy autem spalinowym, ale wzrosty cen energii są odczuwalne i przełożyły się niekorzystnie na ceny ładowania. Akcja rabatowa naszego partnera jest w stanie te zmiany w istotnym stopniu zniwelować. To dla kierowców duża wartość

- mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Aplikacja EV Klub Polska

EV Klub Polska – czołowy klub użytkowników i entuzjastów samochodów elektrycznych zrzeszający 5 tysięcy członków, stworzył aplikację mobilną, dzięki której użytkowanie pojazdów zeroemisyjnych stanie się nie tylko łatwiejsze, ale również tańsze. Dzięki rozbudowanym funkcjom aplikacji użytkownicy samochodów z napędem elektrycznym w Polsce mogą otrzymać szereg benefitów - m.in. od 10 do 30 proc. rabatu na ładowanie, na blisko tysiącu punktów ładowania w całym kraju. Aplikacja zawiera np. aktualizowaną na bieżąco mapę z bazą wszystkich stacji ładowania w Polsce, a także przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o aktualnej dostępności wybranej stacji ładowania oraz poszczególnych złączy.

Niższa cena kilowatogodziny 

Zniżka oferowana przez EV Klub Polska na stacjach GreenWay, obniża cenę kilowatogodziny (kWh) przy ładowaniu prądem przemiennym (AC) do nawet 0,96 zł. Jest to stawka, jaką mogą uzyskać posiadacze najwyższego abonamentu w sieci GreenWay – Energia MAX (koszt 85,36 zł/miesiąc), korzystający z rabatu. Równie atrakcyjna stawka jest dla abonamentu Energia PLUS (koszt 29,87 zł/miesiąc), która zmniejsza się z 1,50 zł/kWh do 1,05 zł/kWh. Dla bezpłatnej taryfy w GreenWay (dla osób zarejestrowanych), cena jest obniżana z 1,67 zł/kWh na 1,17 zł/kWh. Wyższe rabaty, wynikające z wyższego cennika, występują przy ładowaniu prądem stałym (DC). Na stacjach ładowania o mocy do 100 kW zaoszczędzimy na każdej kilowatogodzinie: Energia MAX – 0,50 zł, Energia PLUS – 0,59 zł, Energia STANDARD – 0,76 zł. Analogicznie, na infrastrukturze do ładowania o mocy powyżej 100 kW zaoszczędzimy: 0,56 zł, 0,67 zł i 0,83 zł.

Ceny ładowania samochodów elektrycznych - porównanie operatorówCeny ładowania samochodów elektrycznych - porównanie operatorów Fot. Materiały prasowe

Ceny ładowania samochodów elektrycznych - porównanie operatorówCeny ładowania samochodów elektrycznych - porównanie operatorów Fot. Materiały prasowe

Ceny ładowania samochodów elektrycznych - porównanie operatorówCeny ładowania samochodów elektrycznych - porównanie operatorów Fot. Materiały prasowe

Więcej wiadomości o autach elektrycznych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo The Best of Moto 2022 - poznaj nagrodzone auta
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.