70 nowych stacji ładowania aut elektrycznych w sieci GreenWay

Do infrastruktury ładowarek GreenWay w Polsce dołącza 70 nowych ładowarek. To wynik zakupu sieci Revnet przez GreenWay. Wszystkie stacje Revnet zostaną przełączone i udostępnione w aplikacji GreenWay jeszcze w tym roku.

Transakcja przejęcia przez GreenWay spółki Rawicom EV wraz siecią Revnet została przeprowadzona w czerwcu 2022 roku. Wszystkie stacje sieci Revnet zostaną włączone do publicznej sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay, a także objęte serwisem technicznym największego w Polsce operatora sieci szybkiego ładowania, obsługą klienta i rozwiązaniami roamingowymi. Proces ten będzie realizowany sukcesywnie i ma zostać zakończony w ciągu najbliższych kilku miesięcy tego roku.

Na sieć Revnet składają się stacje ładowania AC o mocy 22 kW znajdujące się głównie w lokalizacjach miejskich. W wybranych lokalizacjach GreenWay Polska planuje podniesienie mocy ładowarek poprzez ich rozbudowę do  szybkich stacji DC.

Mapa sieci ładowarek GreenWayMapa sieci ładowarek GreenWay Fot. GreenWay

Dzięki transakcji klienci Revnet otrzymają dostęp do największej sieci ładowania w Polsce, wraz z naszą obsługą klienta i dostępnością usług ładowania na najwyższym poziomie w branży. Z drugiej strony, włączając siedemdziesiąt nowych stacji do naszej sieci, zwiększamy dostęp do usług ładowania dla naszych obecnych klientów. Jesteśmy przekonani, że kierowcy chętnie skorzystają z nowych lokalizacji, szczególnie po ich rozbudowie

- komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

W lutym tego roku GreenWay otrzymał 85 milionów EUR kapitału rozwojowego na inwestycje w sieć stacji ładowania. Celem wsparcia inwestycyjnego jest budowa wiodącej pozycji GreenWay w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzięki inwestycji znacząco przyspieszyliśmy rozbudowę publicznej infrastruktury ładowania. Realizujemy ten proces zarówno przez budowę nowych stacji, jak i konsolidowanie rynku. Drugim filarem naszej strategii jest budowa pozycji partnera pierwszego wyboru dla biznesu, który coraz bardziej zainteresowany jest elektromobilnością. Również w tym obszarze wsparcie inwestorów stanowi dla nas niezwykle silny impuls rozwojowy. 

- mówi Rafał Czyżewski.

Bardzo się cieszę, że oddajemy owoc naszej kilkuletniej pracy w dobre ręce. Pragnę podkreślić, że nasza firma nadal pozostaje na rynku elektromobilności, skupiając się na dostarczaniu klientom wysokiej klasy urządzeń i infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz świadczenia usług montażu i serwisu. Cały czas rozwijamy nasz główny kierunek, w którym od wielu lat się specjalizujemy, jakim jest budowa wielkoskalowych farm fotowoltaicznych.

– komentuje Adam Hłond współwłaściciel i członek zarządu Rawicom SA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.