Tesla zwiększa zasięg Modelu 3, zostawia tę samą cenę. I się tym w ogóle nie chwali

Tesla Model 3 doczekała się właśnie małego liftingu. Wersja Long Range, czyli ta z największym zasięgiem, przejedzie teraz jeszcze więcej. Wg WLTP to aż 614 km.

Tesla Model 3 Long Range z większym zasięgiem

Tesla Model 3 Long Range na pełnych akumulator przejedzie teraz 614 km. Tę imponującą wartość zmierzono zgodnie z WLTP, a niespodziewane poprawki dodały Modelowi 3 34 dodatkowe kilometry. Wcześniej producent deklarował zasięg na poziomie 580 km. Tesla Motors trochę w swoim stylu milczy na temat zmian, ale kalifornijski producent komunikuje tylko naprawdę duże poprawki do swoich samochodów. Dorzucenie kolejnych kilometrów zasięgu najwyraźniej za takie nie uważa, nie wiem, więc w jaki sposób wydłużono zasięg. Możliwe, że to po prostu poprawki oprogramowania.

To nie pierwszy niespodziewany lifting Modelu 3 w tym roku. Wcześniej do Modeli 3 w wersjach Long Range oraz Performance zaczęto dodawać podgrzewaną kierownicę. Co ciekawe, zanim oficjalnie to potwierdzono to niektórzy klienci znajdowali nową opcję w zamówionych Teslach, zupełnie się jej nie spodziewając. Po prostu była zainstalowana. Oby więcej takich niespodzianek w nowych samochodach.

Tesla, mimo poprawek, nie zdecydowała się na podwyższenie cen. Model 3 Long Range dalej kosztuje 244 990 zł.

Zobacz wideo Duże firmy inwestują w górnictwo. Bez metali ziem rzadkich ich biznesy nie mogłyby istnieć

Tesla Model 3 - ceny w Polsce

Na polskiej strony Tesli możemy wybrać jedną z trzech wersji Modelu 3. Najtańsza propozycja to Model 3 Standard Range Plus z napędem na tył. Kosztuje 199 990 zł, oferuje 448 km zasięgu, rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,6 s, a prędkość maksymalna to 225 km/h.

Dwie mocniejsze wersje to już Tesle Model 3 z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła. Kosztująca 244 990 zł Long Range, którą właśnie zaktualizowano, przejedzie 614 km i może się pochwalić następującymi osiągami: 4,4 s do setki i 233 km/h prędkości maksymalnej. W poszukiwaniu jeszcze lepszych osiągów można sięgnąć po Model 3 Performance za 269 990 zł. Kosztem zasięgu (i tak świetne 567 km wg WLTP) przyspiesza do pierwszej setki w 3,3 s, a na długiej prostej pojedzie nawet 261 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.