Jak duża będzie Izera? Znamy wymiary polskiego samochodu elektrycznego

Choć projekt polskiego samochodu elektrycznego jest coraz bliżej realizacji, to Izera wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. Niedawno poznaliśmy przybliżone rozmiary hatchbacka.

Polski samochód Izera został zaprezentowany oficjalnie pod koniec wakacji. Wtedy poznaliśmy nazwę nowej marki, pierwsze szczegóły projektu (dotąd obracaliśmy się tylko wokół ogólników), a także zaprezentowano dwa prototypy. Hatchbacka i SUV-a. Znacznie więcej konkretów podano 15 grudnia, kiedy to dowiedzieliśmy się, gdzie Izera ma powstawać oraz że produkcja ma rozpocząć się w 2024 r.  Więcej pisaliśmy o tym w tym miejscu:

Izera ma powstać w trzech wariantach. Premierowym będzie hatchback, ale chwilę po premierze mają dołączyć do niego nadwozia kombi oraz wspomniany SUV. Znaliśmy już orientacyjne osiągi Izery: do setki ma przyspieszać w około 8 sekund, szacowany zasięg to około 400 km, a na rynek trafić mają dwie wersje - z akumulatorami o pojemności 40 i 60 kWh. Pamiętajcie, że te wartości mogą się jeszcze zmienić. Wciąż mówimy o prototypach, a do ewentualnej produkcji zostało jeszcze sporo czasu, a do ustalenia wiele kwestii. Choćby to, kto dostarczy nowoczesną platformę, na której auta będą powstawać.

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR dostarczył kolejnych informacji na temat Izery. Prototyp hatchbacka został dokładnie zmierzony i obfotografowany w Autokatalogu.pl. Dzięki temu wiemy, jak duże ma być to auto. Izera ma mierzyć:

  • 4 398 mm długości oraz
  • 1 827 mm szerokości i 2 068 mm szerokości z lusterkami, co sprawia, że na szerokość będzie bardzo podobna do BMW serii 3.
  • Wysokość to 1 495 mm, czyli o 2 mm więcej od Kii XCeed.
  • Rozstaw osi to imponujące 2 765 mm, czyli dokładnie tyle samo, co w Volkswagenie ID.3.
  • Prześwit wynosi 113 mm.
Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Izera Hatchback na pierwszym filmie. Tak ma wyglądać polski samochód elektryczny

Kto chce sprawdzić Izerę z każdej strony (widok 360) i porównać z innymi samochodami, powinien odwiedzić stronę Autokatolog.pl. W TYM MIEJSCU znajdziecie bezpośredni link do Izery. Obejrzycie ją nie tylko z zewnątrz, ale można zajrzeć także do środka.

IzeraIzera fot. ElectroMobility Poland

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.