Nowy Ford Fusion, czyli amerykańskie Mondeo, debiutuje w Nowym Jorku

Na startującym właśnie salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku debiutuje Ford Fusion, który za wielką wodą jest znany pod nazwa Mondeo.
Ford Fusion 2018 Ford Fusion 2018 fot. Ford

Nowy Ford Fusion 2018

Stylistyka nowego modelu nie przeszła rewolucji. Zmieniono przednie i tylne lampy, osłonę chłodnicy, zderzaki oraz kształt przednich lamp przeciwmgielnych.

To jednak nie koniec zmian, ponieważ pod maską pojawiły się nowe systemy bezpieczeństwa. Jednym z nich jest Co-Pilot 360, który będzie dostępny w wyposażeniu seryjnym. W ramach systemu znajdują się takie funkcje, jak: awaryjne hamowanie przed przeszkodą z funkcją wykrywania pieszych, asystenci martwego pola i utrzymywania pasa ruchu, kamera cofania oraz automatyczne wycieraczki i światła drogowe (w wyższych wersjach również adaptacyjny tempomat.

Ford Fusion 2018
fot. Ford

Ford Fusion 2018 Ford Fusion 2018 fot. Ford

Nowy Ford Fusion

Na liście dodatkowego wyposażenia znajdziemy również asystenta głosowego Alexa, modem 4G LTE z Wi-Fi. W najwyższej wersji wyposażeniowej znajdziemy system audio od B&O (zastępuje Sony). W gamie dostępnych wersji nie zabraknie modelu hybrydowego z pojemniejszą baterią 9 kWh, która pozwala przejechać do 40 km w trybie elektrycznym.

Ford Fusion 2018 Ford Fusion 2018 fot. Ford

Nowy Ford Fusion

Odświeżony Ford Fusion trafi do salonów latem tego roku. Producent nie określił jeszcze, kiedy auto pojawi się w salonach. Najprawdopodobniej nastąpi to w 2019 roku. Zanim zobaczymy nowe Mondeo, Ford pokaże nowego Focusa - premiera już 10 kwietnia.

Więcej o:
Komentarze (19)
Nowy Ford Fusion 2018
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 4slash

  Oceniono 29 razy 25

  "Odświeżony Ford Fusion trafi do salonów latem tego roku.
  Producent nie określił jeszcze, kiedy auto pojawi się w salonach. Najprawdopodobniej nastąpi to w 2019 roku".
  Miedzy pojawieniem się w salonach a trafieniem do salonów jest pół roku różnicy. USA to duży kraj.

 • jeak

  Oceniono 19 razy 7

  "Na startującym właśnie salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku debiutuje Ford Fusion, który za wielką wodą jest znany pod nazwa Mondeo."

  NIE > to u nas jest znany jako Mondeo ...

 • darek183

  Oceniono 1 raz -1

  Większość z tego już jest od ponad roku w wersji Vignale. Problem Mondeo to to, że jest mały w środku w porównaniu np. z Skodą Super i nie ma tak mocnych silników. Po za tym jest OK. Przejechałem 48 tys. dieslem 2.0.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX